logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
0
22

Music for Boys and Gays

Bez brokatu i kiczu

Dodano: 22.05.2007, Aktualizacja: 22.05.2007

Doczekaliśmy czasów, kiedy polska wytwórnia płytowa wypuszcza na rynek wydawnictwo z gejem w tytule i jedzie ze swoim standem na Paradzie Równości. Rzecz wywołała ferment zewsząd, dobitnie świadcząc o stanie mentalnym wszystkich zainteresowanych, niezainteresowanych zresztą również.
Przede wszystkim podniósł się krzyk o komercję, jakby komercja na poziomie była przywarą. Zaraz potem - że kto to dzieli muzykę na pedalską...

- Marcin Pietras - Doczekaliśmy czasów, kiedy polska wytwórnia płytowa wypuszcza na rynek wydawnictwo z gejem w tytule i jedzie ze swoim standem na Paradzie Równości. Rzecz wywołała ferment zewsząd, dobitnie świadcząc o stanie mentalnym wszystkich zainteresowanych, niezainteresowanych zresztą również. Przede wszystkim podniósł się krzyk o komercję, jakby komercja na poziomie była przywarą. Zaraz potem - że kto to dzieli muzykę na pedalską. Na forach - tradycyjnie - zawrzało, że za chwilę ktoś wyda składankę dla zoofili. Przyznać trzeba, że autorka zamieszania zbytnio tej sprawy nie ułatwiła, początkowo przyznając, że dwupłytowe wydawnictwo powstało pod wpływem refleksji 'jak silne w Polsce jest środowisko gejowskie i jak silna jest dezaprobata i nietolerancja dla niego', by następnie opatrzyć je jednak odezwą i przesłaniem ogólnoludzkim. W wywiadzie dla Ayora i IS mówi już o kondycji rodzaju męskiego jako takiego oraz że jest to muzyka dla wszystkich, a tytuł humorystyczny. Yeah, whatever. Wyprostujmy więc wszystko po kolei: W skali globalnej (a co najmniej europejskiej) składanki dla gejów ukazują się z regularnością co do parady - vide siedem czy osiem płyt z cyklu 'Gay Happening' czy inne. I szczerze mówiąc są to z reguły wydawnictwa jak najgorzej świadczące o kulturalnych upodobaniach homoseksualistów, podobnie zresztą, jak skierowane do nich harlequiny, filmy sensacyjne czy seriale fantasy. Tracklista podobnych płyt nie wykracza bowiem zwykle poza poziom...   ( Pozostało znaków: 6226 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186623   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Music for Boys and Gays Music for Boys and Gays
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku