logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
10

Transgender Day of Remembrance

Dzień pamięci ofiar przemocy wobec społeczności trans

Dodano: 20.11.2006, Aktualizacja: 20.11.2006

Rita Hester była działaczką bostońskiej społeczności LGBT. W dzielnicy,w której mieszkała, znali ją i szanowali zarówno heteroseksualiści, jak i osoby queer. Mimo to do tej pory nie znaleziono człowieka, który 28 listopada 1998 roku wdarł się do jej mieszkania i zadał jej ponad dwadzieścia ciosów nożem. Miała ciężką i bolesną śmierć...

Rita Hester była działaczką bostońskiej społeczności LGBT. W dzielnicy,w której mieszkała, znali ją i szanowali zarówno heteroseksualiści, jak i osoby queer. Mimo to do tej pory nie znaleziono człowieka, który 28 listopada 1998 roku wdarł się do jej mieszkania i zadał jej ponad dwadzieścia ciosów nożem. Miała ciężką i bolesną śmierć. Rok po zabójstwie Rity Hester jej przyjaciele zorganizowali w USA pierwszy Dzień Pamięci o Trans* Ofiarach Przemocy [Transgender Day of Remembrance]. Niestety, wspominali już nie tylko samą Ritę, ale i kolejne osoby transseksualne, transgender i genderqueer zamordowane w ciągu minionego roku. Każdego miesiąca do listy dopisywano nowe nazwiska ludzi zabitych za to, że ośmielili się nie stosować się do norm płci narzuconych przez społeczeństwo. Od owego dnia co roku organizowano Dni Pamięci. Nową tradycję podchwyciła reszta świata - w tym roku marsze, pikiety ze świecami, wykłady i spotkania odbędą się w 80 krajach, w tym w Izraelu, Włoszech i na Filipinach. Organizatorzy pragną podwyższyć społeczną świadomość prześladowań, jakie spotykają osoby trans*, i przybliżyć ludziom nietran...   ( Pozostało znaków: 4793 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186572   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku