Już kilka dni po rozpoczęciu ataków Rosji na Ukrainę, w sieci zaczął rozprzestrzeniać się obrazek Władimira Putina w makijażu na tęczowym tle. Grafikę udostępniają osoby LGBTQ+, jak i grupy homofobiczne. Kampania Przeciw Homofobii odniosła się do tego kontrowersyjnego wizerunku Putina.
Putin nienawidzi tej karykatury i ponoć zakazał jej w 2017 roku. Więc udostępniamy! #PutinIsaWarCriminal pic.twitter.com/u51LASrOhi
— Kamil Starczyk (@starczyk) February 26, 2022
Hasło "Tęcza nie obraża” zyskało na popularności, kiedy policja na marszach równości zatrzymywała osoby niosące w rękach tęczowe flagi z godłem Polski. Kampania edukacyjna tłumacząca, że w tęczowych kolorach nie ma nic gorszącego trwała kilka miesięcy. To, że tęcza nie obraża, mogliśmy wyczytać w uzasadnieniach sądów, które rozstrzygały w sprawach tęczowych flag, jednoznacznie stwierdzając, że tęcza jako symbol społeczności LGBT+ nie zawiera żadnych elementów obelżywych, nienawistnych, znieważających czy stanowiących wyrażenie pogardy- powiedziała kierowniczka Zespołu Komunikacyjnego Cecylia Jakubczak.
Putin, jak możemy wyczytać w sieci, swojego wizerunku w tęczowej odsłonie nie znosi. Oznacza to, że w tym konkretnym przypadku tęcza ma go poniżyć, rozdrażnić, wkurzyć. Idąc dalej tym tropem, można stwierdzić, że w przypadku prezydenta Rosji została wykorzystana jako coś obrażającego. Skoro więc walczymy o to, żeby tęcza jako symbol społeczności LGBT+ budziła pozytywne emocje i poczucie dumy, to jednocześnie nie powinniśmy jej wykorzystywać jako narzędzia służącego poniżeniu drugiej osoby. Jeżeli chcemy nadepnąć Putinowi na odcisk, to lepiej nieść pomoc Ukrainie, aniżeli wojować z nim naszą tęczą. I do takiego działania szczerze zachęcamy.(wa)
Piątek, 02.08.2019 Krasnodębski: nie ma w Polsce krucjaty przeciwko LGBT
Wtorek, 05.01.2016 Marta Dymek: jedzenie może być nienormatywne
Wtorek, 01.02.2022 Kolejne "maile Dworczyka" wyciekły? Do premiera Morawieckiego: szukamy osób krytykujących LGBT
Czwartek, 18.06.2020 Weź udział w spocie KPH jestem LGBT – jestem człowiekiem
Poniedziałek, 16.09.2019 KPH: podstawiona wolontariuszka działała na zlecenie TVP
Zgadzam się też
> Idąc dalej tym tropem, można stwierdzić, że w przypadku prezydenta Rosji <tęcza> została wykorzystana jako coś obrażającego. Skoro więc walczymy o to, żeby tęcza jako symbol społeczności LGBT+ budziła pozytywne emocje i poczucie dumy, to jednocześnie nie powinniśmy jej wykorzystywać jako narzędzia służącego poniżeniu drugiej osoby
Proszę czytać ze zrozumieniem. Artykuł wyraźnie wskazuje, że wykorzystywanie tęczy jako symbol obraźliwy jest nie na miejscu, szczególnie wobec Putina, który go tak traktuje.
Podejrzewam, że prowadzi (słabą) wojnę informacyjną w tym srajdole, więc pewnie tak. Owszem, być może nie jest to najistotniejszy temat na tą chwilę, ale to jednocześnie odpowiedź na pytanie.
On tylko wydaje polecenie podwładnym do jakiego efektu mają dążyć w swoim działaniu, a oni zlecają to swoim podwładnym którzy odpowiednio kierują podległymi ludźmi. Podwładni nie przekazywali mu negatywnych informacji o tragicznym stanie armii bo się bali więc tym bardziej nie będą przekazywać obraźliwych memów... Troche logiki.
Podejrzewam, że prowadzi (słabą) wojnę informacyjną w tym srajdole, więc pewnie tak. Owszem, być może nie jest to najistotniejszy temat na tą chwilę, ale to jednocześnie odpowiedź na pytanie.