Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Środa, 25.11.2020, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Poznań: Zatrzymano sprawców sierpniowego, homofobicznego pobicia pałką teleskopową

Podziel się Tweetnij Skomentuj (1)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (1)
W sierpniu doszło do pobicia Miłosza Miklaszewskiego - sprawy użyli pałek teleskopowych oraz pięści. Stwierdzono u niego wstrząśnienie mózgu oraz złamania kości nosowych i ścian zatoki szczękowej. Do zdarzenia na tle homofobicznym doszło w Poznaniu nad jeziorem Rusałka. 


Chłopak relacjonował wtedy, że nikt ze świadków wydarzenia nie zareagował. Mówił, że prawdopodobnie zwrócił ich uwagę farbowanymi włosami i kolczykiem w uchu.

Mimo prośby Miłosza o zgłaszanie się na policję świadków pobicia, żaden się nie odnalazł. Jak mówi policja, sprawa wyglądała beznadziejnie, gdyż nad jeziorem nie ma monitoringu miejskiego.



Jednak w zeszłym miesiącu udało się zatrzymać jednego ze sprawców, który wcześniej był karany za rozboje i pobicia, a w obecnym - drugiego. On z kolei był już karany za kradzieże i uszkodzenie mienia, a przy okazji okazało się, że jest aktualnie poszukiwany z powodu niestawienia się do więzienia.

Mężczyzna, który ma do odbycia wyrok, przebywa z tego względu w więzieniu, jednak drugi sprawca pozostaje na wolności. Po przesłuchaniu został wypuszczony i na proces za pobicie Miłosza ma czekać na wolności. Prokuratura bowiem nie wnioskowała do sądu o aresztowanie napastników.
ZOBACZ TEŻ Kolejne pobicia, wyzwiska i groźby śmierci na tle homofobicznym "Ja z pe*ałami nie będę w jednym autobusie siedział!"

Wiadomo, że jeden ze sprawców przyznał się do winy oraz, że doszło do okazania zatrzymanych pobitemu Miłoszowi. Jednak rzeczniczka poznańskiej policji Marta Mróz nie chciała wyjawić, czy chłopak ich rozpoznał, a także jakie dowody przeciwko sprawcom zgromadziła policja. 

Mimo że na początku śledztwa policja chciała traktować to zdarzenie jak rozbój, za co grozi osiem lat więzienia, ostatecznie prokuratura postawiła łagodniejsze zarzuty: uszkodzenia ciała i kradzieży. Grozi za to pięć lat więzienia.

(jg)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (17)
kyo-chan legolas kekx ns91 natt1991 emilkaania blackwolfie bapsi89 horkruks13 wrona77
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (1)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
26.11.2020 8:54 OnchybaAs
Jaki kraj takie wyroki
cytuj zgłoś 5 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Homofobiczne pobicie w Poznaniu Marta Mróz Miłosz Miklaszewski pobicie policja Polska Poznań Prawo prokuratura przestępstwo z nienawiści Społeczeństwo
Powiązane
Obraz Środa, 31.07.2019 Zatrzymano podejrzanego o pobicie dziennikarza Przemysława Witkowskiego Obraz Poniedziałek, 10.12.2018 Grozili działaczowi LGBT? Prokuratura chciała umorzenia, sąd jest innego zdania Obraz Środa, 19.09.2018 11 miesięcy więzienia za homofobiczne pobicie Obraz Piątek, 29.01.2021 Zatrzymano sprawcę homofobicznej napaści na młodzieżowego radnego Poznania Obraz Piątek, 09.10.2020 Pogromobus zniknął z Poznania. Blokujący z dwunastoma wnioskami o ukaranie przez sąd
Inne tematy
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się