Polecamy nasze ulubione tytuły
Żeby Wam się nie nudziło w domach w czasie kwarantanny, przygotowaliśmy dla Was listę książkowych rekomendacji - są tu książki o tematyce LGBTQ, popularnonaukowe i fabularne, poezja i memoir, dla starszych czytelników i czytelniczek oraz dla młodzieży. Jest w czym wybierać, więc... siadajcie i czytajcie!
Pandemia szaleje, publikowane są kolejne nakazy, zakazy i rekomendacje związane z kwarantanną, a w internecie coraz częściej pojawia się pytanie: czym się zająć siedząc w domu? Nasza odpowiedź: czytaniem książek!Przygotowaliśmy dla Was zestaw naszych książkowych rekomendacji. Znalazły się w nich zarówno pozycje dla dorosłych czytelników i czytelniczek, jak i dla tych młodszych.Radek poleca:
Martel Frederic "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie"Książka w QUEEROTECEWłaściwie znam te historie, bo w Krakowie księży nie brakuje, więc także nie brakuje barwnych historii o nich. Nie znam jednak wszystkich szczegółów - Martel te szczegóły poznał i dzieli się nimi z czytelnikami. “Sodoma” to mocna lektura, której wątki składają się w obraz zdemoralizowanej instytucji, która trzyma się tylko dlatego, że uczestnicy tego paskudnego spektaklu wzajemnie wiedzą o sobie tak dużo, że nikt nie odważy się wyjść przed szereg, by złożyć donos na drugiego. Dla mnie szczególnie ciekawe są wątki polskiego kościoła i rola JP II oraz kardynała Dziwisza.
Heinz Heger "Mężczyźni z różowym trójkątem"Książka w QUEEROTECEZastanawiałem się, czy polecać taką książkę w czasach, gdy nie jest nam wszystkim zbyt wesoło. Ostrzegam, że to pozycja o ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Książka opowiada historię młodego geja, który prawie całą II Wojnę Światową spędza w obozach koncentracyjnych nosząc na piersi różowy trójką - symbol homoseksualistów w III Rzeszy. Szczegóły znęcania się nad więźniami odbierają wiarę w ludzkość, jednak nawet w tak smutnej opowieści pojawia się gdzieś na końcu tunelu światełko. Bardzo długo unikałem tej książki, bo po prostu się jej bałem. Warto było i wydaje mi się, że książka Heinza Hegera (to pseudonim autora) powinna stać się obowiązkową lekturą naszej społeczności. Dlaczego polecam ją teraz? Jednym z uczuć, które towarzyszyło podczas poznawania historii głównego bohatera była świadomość dobrobytu w którym obecnie żyjemy i - mimo wszystko - dobrostanu, którego doświadczamy. Trzeba na niego dmuchać i chuchać, bo to bezcenne dobro.
Krzysztof Tomasik "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u"Książka w QUEEROTECEW szarym i homofobiczn... ( Pozostało znaków: 9284 )
Ten artykuł został przeniesiony do archiwum
Możesz uzystkać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem usługi Przyjaciel Queer.pl Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu Queer.pl.