Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Środa, 17.04.2019, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Chciała poprzeć strajkujących nauczycieli, została wyproszona za tęczową flagę

Podziel się Tweetnij Skomentuj (49)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (49)

Test z solidarności w Kłodzku?

Małgorzata Musiałek chciała wesprzeć strajkujących nauczycieli. Przyszła na demonstrację w Kłodzku, miała ze sobą tęczową flagę. Została poproszona o... schowanie jej, a następnie wyproszona z wydarzenia. "Lekcja z nietolerancji, niezrozumienia i niewdzięczności została odrobiona. Celująco" - komentuje. Co na to Nauczycielka Roku 2016, Joanna Urbańska? "Ja tu widzę tęczową flagę, jestem zachwycona, bo ja chcę uczyć moje dzieci tolerancji, poszanowania dla innych, solidarności i to jest egzamin dla nas, który zdajemy wszyscy na ocenę celującą" - mówiła na demonstracji w Płocku. A sama Musiałek dodaje w rozmowie z nami, że część uczestników wydarzenia i organizatorów ją przeprosiło.

W zeszłym i w tym tygodniu w wielu miastach odbywają się demonstracje poparcia dla strajkujących nauczycieli. Często organizowane przez uczniów i rodziców. Tak było też w Kłodzku, gdzie pojawiła się działaczka, Małgorzata Musiałek. Problem w tym, że przyszła z... tęczową flagą. 


"Byłam z tęczową flagą, reprezentując środowisko LGBT+, wszak walczymy także o równość dla uczennic i uczniów nieheteronormatywnych. Najpierw podszedł do mnie jeden z nauczycieli i poprosił o zwinięcie flagi, którą określił "symbolem politycznym". Odmówiłam, powiedziałam, że flaga nie jest symbolem politycznym, a reprezentuje moją tożsamość. Nie słuchał co mówię. Nie chciał słuchać. Kolejno podchodzili inni nauczyciele, mniej lub bardziej kulturalni i wymuszali na mnie zwinięcie flagi i opuszczenie zgromadzenia, spontanicznego, zaznaczam. Powoływali się na ustalenia, umowy z wewnętrznych spotkań. Ja z nimi jednak nic nie ustalałam, byłam okazać Im wsparcie na manifestacji organizowanej przez uczennice..." - relacjonuje. Ale to nie koniec. Dwie kobiety próbowały wyrwać Musiałek flagę, dwóch mężczyzn robiło jej zdjęcia i straszyło Policją. 

"W rezultacie wezwali Policję i Straż Miejską informując mundurowych, że zakłócam zgromadzenie tęczową flagą. Porozmawiałam z panami, byli na szczęście konkretni, odeszli - nie wymuszając na mnie niczego i nie pouczając. Rozumieli bezzasadność swojej interwencji" - opowiada, dodając: "To jest tak absurdalna przygoda, że nie mogę w to uwierzyć". Wraz ze znajomą Małgorzata opuściła manifestację.
ZOBACZ TEŻ Wspieramy Strajk Nauczycieli! Tysiące zamkniętych szkół w całym kraju

O sprawie napisały lokalne media, sama Małgorzata nagłośniła ją na Facebooku. Rezultat? Jak mówi naszemu portalowi: część uczestników wydarzenia i organizatorów ją przeprosiło.

Warto przywołać też słowa Joanny Urbańskiej, Nauczycielki Roku 2016, która na podobnej demonstracji w Płocku, mówiła do zgromadzonego tłumu: 

"Strajkuję jako nauczycielka i matka, bo ja chcę, żeby to była lekcja, której udzielam moim uczniom, której udzielam mojej córce i mojemu synowi, lekcja demokratycznej solidarności i praworządności, ale też lekcja walki o swoje przekonania. Ja tu widzę tęczową flagę, jestem zachwycona, bo ja chcę uczyć moje dzieci tolerancji, poszanowania dla innych, solidarności i to jest egzamin dla nas, który zdajemy wszyscy na ocenę celującą".

Przypomnijmy, że strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia.

(md)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (17)
kawalek-ciastka a-crazy-xxx sara2 karola8 kittykatty goskam nissidaste camren
Nie podoba mi się (7)
kaska2801 szymon-brycki kierownik2 moon-river upstairs_at_you
Komentarze (49)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
24.04.2019 19:52 exnauczyciel
Dziwi mnie fakt że nauczyciele się w tak dziwaczny sposób zachowali, tęczowa flaga, nie powinna im przeszkadzać.
cytuj zgłoś 0 0
Kaśka2801
22.04.2019 13:42 Kaśka2801 (34)
Ja sie wcale nie dziwię że później ludzi LGBTQ+ nikt nienawidzi i są wyzwiska w nasza strone. Po co ta flaga tam była? nie wiem może dla szumu. Nauczyciele strajkowali o podwyżkę a nie o prawa ludzi LGBTQ+
cytuj zgłoś 1 1
Ikona
22.04.2019 8:14 Niezalogowany
W Łodzi podczas demonstracji wspierających #StrajkNauczycieli były tęczowe flagi. Dopóki ja te protesty organizuję to będą za każdym razem właśnie po to, żeby pokazać, że świat jest różnorodny!
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
21.04.2019 20:06 Niezalogowany
Wspierać strajkujących nauczycieli? Cos jej się w główkę stąło? :D
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
21.04.2019 19:04 Niezalogowany
I jedni i drudzy mają rację, ale żeby od razu metody z korytarza szkolnego promowane przez "górę" na manifestacje wprowadzać??
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
21.04.2019 11:39 Niezalogowany
A czego się po nich spodziewaliście? ;)
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
21.04.2019 5:02 Niezalogowany
Jaki kurwa żal pl. Taka polska mentalność
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
21.04.2019 1:09 Niezalogowany
Kurwa przydało by się żeby urodził się teraz drugi Hitler i tak wszystkie te gówna go gazu wjebał a nie zaraz ja nim jestem poczekajcie do 39 śmiecie
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
19.04.2019 9:21 Niezalogowany
Drama zaczyna się tutaj...
Drama nigdy się nie kończy...
Drama!
cytuj zgłoś 1 0
Ikona
18.04.2019 22:05 Niezalogowany
tak jakby wsrod nauczycieli nie bylo osob z srodowiska lgbt ..
cytuj zgłoś 1 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • ...
  • 5
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
dyskryminacja Incydent z tęczową flagą na proteście nauczycieli Joanna Urbańska Kłodzko Małgorzata Musiałek Polityka Polska protest Płock solidarność Społeczeństwo strajk nauczycieli tęczowa flaga
Powiązane
Obraz Poniedziałek, 10.08.2020 Ciężarówka nienawiści, mur z ciał i tęczowa noc: zatrzymanie aktywistki Margot. Od zablokowania samochodu do łapanek ulicznych [kalendarium wydarzeń] Obraz Czwartek, 06.08.2020 Zaprzysiężenie Dudy: posłanki Lewicy w kolorowych strojach wystąpią z tęczową flagą Obraz Środa, 19.12.2018 Bycie gejem, czy lesbijką to nie pogląd polityczny Obraz Niedziela, 24.05.2015 Przed nami RP w wersji 3.5 Obraz Piątek, 01.06.2007 Wiec Solidarności z Rosją
Inne tematy
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się