Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Miejsca Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
Tematy Marsze Równości 2026 "Pillion" w kinach Wyrok TSUE Związki partnerskie Kino LGBT
Środa, 12.09.2018 11:13

Tęczowe flagi w nowej grze o Spider-Manie

Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)

Reprezentacja na Playstation

W zeszłym tygodniu premierę miała nowa gra "Spider-Man" na Playstation 4. Twórcy postanowili umieścić w obszarze gry kilka tęczowych flag oraz tęczowy mural, co oczywiście przykuło uwagę queerowych fanów i fanek. Osoby LGBTQ wstawiają na Twittera zdjęcia z gry przedstawiające tęczowe symbole i dopisują, co ten gest dla nich znaczy.

W najnowszej grze "Spider-Man" na Playstation 4 pojawiają się tęczowe flagi - z tego faktu niezwykle cieszą się fani i fanki LGBTQ. Od premiery gry w zeszłym tygodniu na Twitterze pojawiają się pełne radości tweety queerowych osób, które flagi zauważyły - a jest ich w grze kilka - i publikują zdjęcia.

ZOBACZ TEŻ The Sims 4 znowu po tęczowej stronie Gejowski ślub w zwiastunie dodatku


Pisarz Saladin Ahmed opublikował zdjęcie z gry przedstawiające Spider-Mana obok tęczowej flagi wiszącej na jednym z budynków i napisał: "Wow. Zatrzymałem się żeby przysiąść na budynku w #SpiderManPS4, spojrzałem w górę i zobaczyłem to. Myślę o wszystkich 12-letnich dzieciakach, które będą grać w tę grę i widzieć to w miastach, w których wywieszanie flagi nie jest bezpieczne".

Ahmed dodał w kolejnym tweecie: "Nie mówię, że to jest jakieś radykalne posunięcie, ale dla kogoś takiego jak ja, kto 30 lat temu grał w 'Spider-Mana' z chłopakami, którzy bezustannie rzucali w siebie homofobicznymi obelgami, to jest... inne".

Wow. I stopped to perch on a building in #Spidermanps4 and looked over and saw this.

Thinking about all the 12-year-old kids who will be playing this game and seeing this in towns where it's not safe to put that flag up. pic.twitter.com/QGr1Q7QrxZ

— Saladin Ahmed (@saladinahmed) September 8, 2018

Inne osoby grające w nową wersję Spider-Mana również publikowały zrzuty ekranu znajdując mnóstwo innych flag rozwieszonych w wirtualnym mieście, a także tęczowy mural.

W Internecie pojawiły się też słowa krytyki i oskarżenia, że twórcy "promują polityczną propagandę".


Gra opowiada całkiem nową historię z uniwersum Spider-Mana, niepołączoną z dotychczasowymi publikacjami. Jest to również pierwsza oficjalna gra wydana przez nowego dewelopera - firmę Insomniac.

(ab)

OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (41)
zof iza-28 sasunaru agiiii kierownik2 ilikepeople drumder gabi3 aliz777 nickt_ciekawy
Nie podoba mi się (1)
therearerules
Komentarze (0)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
flaga gra gry wideo internet reprezentacja spiderman tęczowa flaga twitter
Powiązane
Obraz Piątek, 08.05.2020 "Każda osoba nieheteronormatywna jest bardzo ważna" Obraz Środa, 03.11.2021 Wymiana zdań na Twitterze pomiędzy Staszewskim a Jasiną, wyoutowanym rzecznikiem MSZ Obraz Poniedziałek, 18.10.2021 Czy lewica zawłaszczyła sobie tęczową flagę? Burzliwa dyskusja na Twitterze na temat wsparcia osób LGBTQ Obraz Środa, 12.05.2021 Queer.pl & Prideshop na IDAHOBIT - sprawdźcie nasze promocje na flagi Obraz Wtorek, 06.10.2020 #ProudBoys - hasztag prawicowców przejęty przez dumnych gejów na całym świecie
Inne tematy
Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek Wtorek, 10.03.2026 Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek
Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia? Środa, 11.03.2026 Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia?
"Kochający inaczej mają miejsce w kościele" - kardynał Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim Wtorek, 17.03.2026 "Kochający inaczej mają miejsce w kościele" - kardynał Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatności