logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
5
70
38

Prezydent Duda podpisze ustawy o SN i KRS

Co się zmieni dla LGBT?

Dodano: 20.12.2017, Aktualizacja: 20.12.2017

Dziś prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądowniczej.

W dużym uproszczeniu oznacza to, że ekipa rządząca a w szczególności Zbigniew Ziobro zyskają prawie nieograniczoną kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości.

Co to znaczy dla LGBT? Zapytajcie ministra Ziobry, co sądzi o naszych prawach. Wg niego przedsiębiorcy mają prawo odmawiać nam świadczenia usług (sprawa drukarza z Łodzi). W rozmowie z jednym ze skrajnie prawicowych tygodników minister sprawiedliwości stwierdził, że "to nie jest przypadek, że na wiecach (w obronie sądów - przyp. red.) tak ostentacyjnie obecne były tęczowe środowiska. Oni chcą przeorać naszą ojczyznę". Nie chcemy siać paniki, bo między absolutnym podporządkowianiem a obozem rządzącym stoją wiedza i sumienia sędziów. Nie mamy jednak wątpliwości, że dziś zaczynają się dla nas trudniejsze czasy.

(ro)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (38)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
grzesioc (27) Berlin 22.12.2017 22:47
commi:
Natalia:
Zapraszam za granicę


Tylko, że niestety będzie to wtedy po myśli PiS-u.


No to faktycznie bedzie to po mysli PiSu jak wiekszosc obywateli im wyjedzie. Ciekawe kto bedzie im placil podatki na te ich limuzyny.
Nie ma dokad uciekac? przeciez swiat jest tak ogromny. Sama Europa daje juz ogromne mozliwosci. Tylko trzeba chciec, troche samozaparcia i silnej woli. Wszystko da sie osiagnac. Nawet praca i dom/mieszkanie sie znajda.
commi (44) Warszawa 21.12.2017 21:08
Natalia:
Zapraszam za granicę


Tylko, że niestety będzie to wtedy po myśli PiS-u.
commi (44) Warszawa 21.12.2017 21:06
Tenebris7:
No i dupa...


Lub ch... ;-)
commi (44) Warszawa 21.12.2017 21:04
PawełGD:
PawełGD:
Kurka wodna, mamy XI wiek a tu nadal panują czasy średniowieczne. Jeszcze trochę to zrobią karę śmierci. W tej głupiej Polsce może być tylko gorzej a nie lepiej. Nie widzę tu przyszłości, a uciekać nie mam dokąd ;(.


XXI - pomyliło mi się bo szybko pisałem :P


Nomen omen ;-)

KIedyś też myślałem o ucieczce stąd, ale plus z zostania jest taki, że im więcej nas tutaj, tym większe prawdopodobieństwo że jednak kiedyś coś się zmieni na lepsze. Ważne żebyśmy nie zostali pozostawieni sami sobie przez zagranicę oraz w razie problemów sami też się wzajemnie wspierali.
Sebastian   dodane przez Facebooka 21.12.2017 20:37
Ja pierdo@@ co się w tym kraju dzieje to ludzkie pojęcie przechodzi :( Gratuluje Duda :(
Wikash (17) Szczecin 21.12.2017 20:11
upstairs_at_you:
Izrail:
Wole się utożsamiać z My - jako obywatele Polski niż My - ludzie LGBT...

I co porabiasz na portalu ludzi LGBT w takim razie?


A czy bycie LGBT wyklucza bycie Polakiem?
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 21.12.2017 19:35
Adrian:
Znowu manipulacja i to polityczna. Wcale tak nie będzie.

Bo?
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 21.12.2017 19:33
Izrail:
Wole się utożsamiać z My - jako obywatele Polski niż My - ludzie LGBT...

I co porabiasz na portalu ludzi LGBT w takim razie?
Izrail (25) Łódź 21.12.2017 18:37
DJ_:

Ciekawe, czy obywatele Polski, tak chętnie utożsamią się z Tobą - osobą LGBT - w razie potrzeby. Ci z pisu, obawiam się, że nie.
Obywatelem Polski można być i można przestać być, przekonali się o tym choćby i wyjeżdżający Marca '68, ale swojej tożsamości zmienić nie sposób.


hymm.. ale ja nie mam zamiaru zmieniać faktu bycia polakiem jak i bycia gejem. I tak, przedkładam odzyskanie wolności obywatelskiej poprzez wbicie rozumu do pisowców nad walkę nad rozpoznawaniem związków partnerskich.
nightmare98 (19) Toruń 21.12.2017 18:27
PawełGD:
Kurka wodna, mamy XI wiek a tu nadal panują czasy średniowieczne. Jeszcze trochę to zrobią karę śmierci. W tej głupiej Polsce może być tylko gorzej a nie lepiej. Nie widzę tu przyszłości, a uciekać nie mam dokąd ;(.

Na przełomie wieku XV i XVI, Polska uchodziła za najbardziej otwarty i tolerancyjny kraj w Europie, więc teraz jest nawet gorzej niż w średniowieczu.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Prezydent Duda podpisze ustawy o SN i KRS   By Radosław Czarnecki (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons Prezydent Andrzej Duda