logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
2
5

Modlitwa o homoseksualność Jerzego?

Zamieszanie wokół czteroletniego księcia

Dodano: 07.12.2017, Aktualizacja: 07.12.2017

Kelvin Holdsworth, duchowny szkockiej wspólnoty episkopalnej namawiał wiernych, by modlili się, by czteroletni książę Jerzy okazał się gejem. Pastor wypowiedź umieścił na własnym blogu dwa lat temu, a z osobą malucha wiąże duże nadzieje. W szczególności w kontekście społeczności LGBT. Teraz Holdsworth przeprasza.

Kelvin Holdsworth, duchowny szkockiej wspólnoty episkopalnej, na swoim blogu napisał, że należy modlić się o "homoseksualność małego księcia". Polskie media katolickie, na fali odkrycia wpisu sprzed dwóch lat, podchwyciły temat i piszą, że pastor chciałby, by "Pan pobłogosławi Jerzego miłością szlachetnego, młodego dżentelmena". 

Kontekst wypowiedzi, w której znalazł się ów apel o modlitwę o homoseksualność Jerzego, był taki, że Holdsworth wyraził nadzieję, że dzięki temu kościół anglikański mógłby stać się bardziej inkluzywny. Liczył, że kiedy syn Williama i Kate Middleton dorośnie i okazałby się gejem, mógłby liczyć na godną uroczystość ślubną. I o to należy się modlić.

Holdsworth jest aktywistą LGBT, chodzi na parady i marsze równości. Swój post opublikował prawie dwa lata temu. Pod koniec zeszłego miesiąca natomiast przeprosił, że spowodował raban wokół czteroletniego księcia. Tłumaczy się w nim, że nie chciał nikogo obrazić ani zniesławić rodziny królewskiej. Chodziło o to, by sprawić, by kościół anglikański stał się bardziej przyjazny dla swoich tęczowych wiernych. 

Media walą drzwiami i oknami, ale Holdsworth odmawia wywiadów. Dlaczego? Nie miałby nic przeciwko, gdyby miało to przysłużyć się dyskusji nt. relacji kościoła i seksualności, jednak dziennikarze chcą komentarz w sprawie księcia i wypowiedzi duchownego, która - jak się okazało - przyniosła więcej szkód niż korzyści. 

Według Gavina Ashendena, byłego kapelana brytyjskiej królowej, ten apel jest aktem niegodziwości i nieuprzejmości. Jeden z polskich chrześcijańskich serwisów internetowych napisał, że jest „to klątwa niegodziwej wróżki w jednej z baśni”. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
grzesioc (27) Berlin Niedziela 0:46
zenada
aaa (?) Sobota 13:47
Jak można wgl modlić się za określoną orientacją seksualną kogokolwiek. Zdecydowanie heterofobiczne. Nikomu nic do tego w jedną i drugą stroną o czym wielu zapomina.
Wikash (17) Szczecin 07.12.2017 20:50
Bycie LGBT jest trudne, a co dopiero bycie LGBT-członkiem rodziny królewskiej, od której wymaga się bycia wzorcem dla tradycji. Tak więc tym razem oceniam na nie.
Rollo92 (25) Warszawa 07.12.2017 18:11
@Truskawka A co by to dało? :0
T-rex 1267 (18) Ostrów Wielkopolski 07.12.2017 17:05
Jak dla mnie po co modlitwa to inni ( rodzice) powinni mówić Księciu o życiu osób LGBT i pokazać. Okapać inną miłość niż hetero. I powinni mówić też o homofobii.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Modlitwa o homoseksualność Jerzego? Fot. Instagram, za: https://www.instagram.com/prince_william_love/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku