logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.03.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
128
68

Grupa "lecząca z homoseksualności" z katolicką nagrodą

Gala Prawda-Krzyż-Wyzwolenie w Ministerstwie Rozwoju

Dodano: 20.03.2017, Aktualizacja: 20.03.2017

W budynku Ministerstwa Rozwoju odbyła się gala Prawda-Krzyż-Wyzwolenie, podczas której rozdano nagrody z okazji 30. rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Wśród laureatów znaleźli się m.in. premier Beata Szydło (za wspieranie rodzin), Radio Maryja (za wspieranie Ruchu), Bogdan Chazan (za "niezłomną obronę życia nienarodzonych"), czy grupa "Odwaga" - za "pomoc duchową i terapeutyczną osobom o niechcianych skłonnościach seksualnych oraz ich rodzinom".

Ruch Światło-Życie to jeden z ruchów odnowy Kościoła w Polsce, działającego w formie oaz. "Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot" - dowiadujemy się ze strony Ruchu. Jednym z założycieli Światło-Życie był ks. Franciszek Blachnicki.

W budynku Ministerstwa Rozwoju, które - przypomnijmy: zajmuje się m.in. wsparciem przedsiębiorczości, funduszami europejskimi, czy szeroko mówiąc - rozwojem kraju, odbyła się gala Prawda-Krzyż-Wyzwolenie, podczas której rozdano nagrody z okazji 30. rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Galę, jak dowiadujemy się z "Gościa niedzielnego", otworzył minister Henryk Kowalczyk. Odczytano też list prezydenta Andrzeja Dudy i premier Szydło, która była jedną z laureatek.

Premier Szydło doceniono za "wprowadzenie w życie narodu katolickiej nauki społecznej Kościoła, zwłaszcza w zakresie wspierania rodzin". Nagrodę w imieniu premier odebrał właśnie Kowalczyk.

Nagrody otrzymali też m.in. Bogdan Chazan i Radio Maryja. Doceniono też grupę Odwaga z Lublina, która "proponuje pomoc duchową i terapeutyczną osobom o niechcianych skłonnościach homoseksualnych oraz ich rodzinom". O niebezpiecznych i często tragicznych w skutkach tzw. "terapiach reparatywnych" w Odwadze pisaliśmy wielokrotnie. Grupę doceniono za "pomoc duchową i terapeutyczną osobom o niechcianych skłonnościach seksualnych oraz ich rodzinom".
ZOBACZ TEŻ Polskie Towarzystwo Seksuologiczne mówi nie homofobii Historyczne oświadczenie (podaj dalej)

Przypomnijmy, że w listopadzie zeszłego roku na stronach Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego pojawiło się stanowisko na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej. Mogliśmy w nim także przeczytać: "Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom". Stanowisko PTS poparło m.in. Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Wszystkim osobom, które czują, że potrzebują pomocy lub rozmowy polecamy nasz dział pomocowy dla LGBT, gdzie znajdziecie grupy wsparcia i przydatne kontakty. W kontekście religijnym - polecamy kontakt z Wiarą i Tęczą.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (68)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
floyt (31) Kraków wczoraj 5:04
Bartek0991:
Gdybym był z okolic, to chętnie poszedłbym do tej odwagi czy coś tam... Lubię się kłócić :D

To już by zakrawało o masochizm :D
Ryszard   dodane przez Facebooka wtorek 20:30
A jest grupa która leczy z chomofobi bo niestety odnoszę wrażenie ze powoli w Polsce mamy epidemie czy juz trzeba dzwonić po karetkę czy juz za puznio i lepiej wiać z Polski żeby samemu się tym czym nie zarazić
Riverrun (15) Kraków wtorek 18:26
Nosz kurw*..
Joanna   dodane przez Facebooka wtorek 12:00
Jarosław- wyjdź z szafy :)
Dorota   dodane przez Facebooka wtorek 11:13
Rzeczywiscie, pisowcy wiedza to najlepiej, w końcu...
Ania   dodane przez Facebooka wtorek 4:18
HAHAHA HAHAHAHAHAH HAHAHAHA co za idioci...
Mirosław   dodane przez Facebooka wtorek 1:53
Tragedia!
Żeby móc byc gejem, musze być księdzem.
Wtedy mnie nie rusza!
POJEBANE KATO-CIOTY *w większości !
Bartek32 (31) Wszystko w swoim czasie:) wtorek 1:19
Tylko czekać jak będzie przymus "leczenia" od doceniania się zaczyna.Już widzę plan terapii:klęczenie na grochu,woda święcona 3x dziennie a na końcu samobój ot pacjent wyleczony.
Ewa   dodane przez Facebooka wtorek 0:41
hahahahhahahahahahah to jest żałosne
equal (32) Warszawa wtorek 0:37
laureatów zapewne wybierali telewidzowie poprzez sms i audiotele ;P
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Grupa "lecząca z homoseksualności" z katolicką nagrodą Fot. za: facebook.com/BeataSzydlo
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku