logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
54
1
1

Już jest trailer "Twojego Simona"

Dlaczego hetero nie muszą się ujawniać?

Dodano: 01.12.2017, Aktualizacja: 01.12.2017

W zwiastunie do nowego filmu LGBT, "Twój Simon", pada pytanie, dlaczego to właśnie osoby heteroseksualne nie muszą się ujawniać? Pytanie jest retoryczne i nie dostajemy póki co odpowiedzi. Film to zabawna, ale i wzruszająca opowieść o dorastaniu, poznawaniu siebie i pierwszej miłości, która nie zawsze jest łatwa.

Scenariusz filmu "Twój Simon" ("Love, Simon") oparty jest na kanwach powieści "Simon vs. the Homo Sapiens Agenda" Becky Albertalli. To historia tytułowego Simona, który zakochuje się w koledze ze szkoły. 

Simon jest gejem, ale nie jest jeszcze ujawniony w szkole. Zaczyna flirtować online z chłopakiem o pseudonimie Blue. Zwierza się swojemu wirtualnemu przyjacielowi. Na jego nieszczęście cała korespondencja wpada w ręce jednego z uczniów w jego szkole. Chłopak zaczyna być szykanowany. 

Becky Albertalli w mediach społecznościowych chwali film: "Jest zabawny (...) ponadczasowy, urzekający, szczery, pełen bólu, ale też i romantyczny. Właśnie to chciałam przekazać w swojej książce". Twórcy odwrócili rzeczywistość i na końcu to bohaterowie hetero ujawniają się przed swoimi rodzicami. To stąd tytułowe pytanie: "dlaczego hetero nie muszą się ujawniać?".

Reżyserem filmu jest Greg Berlanti, twórca m.in. telewizyjnego serialu "Riverdale" i gejowskiej "Ligi złamanych serc". Był również producentem "Green Lantern"., a prywatnie jest mężem Robbiego Rogersa.

W rolę głównego bohatera wciela się Nick Robinson. Występują również: Josh Duhamel i Jennifer Garner, którzy będą jego filmowymi rodzicami, Colton Haynes (Kevin), znana z filmu "X-Men: Apokalipsa" Alexandra Shipp i Tony Hale. Scenariuszem zajęli się Isaac Aptaker i Elizabeth Berger, którzy jednoczą siły po raz kolejny - razem napisali scenariusz serialu "This is us". 

Światowa premiera "Twój Simon" 16 marca 2018 roku. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
elvis18 (29) Warszawa 02.12.2017 1:46
Zapowiada się fajnie:)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Już jest trailer "Twojego Simona" Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku