Publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 34.
Skoro świat nie przestaje nas zadziwiać, a dzieje się dużo - od tego wydania będziemy zaczynać o przeglądu newsów z wszystkich kontynentów.
EUROPA
Rosyjski rząd prowadził gejowską stronę internetową w USA. W kontekście oskarżeń wobec Kremla o próby inwigilacji i mataczenia podczas wyborów w USA w 2016 roku.
Grecja. Tamtejszy rząd uprościł i ułatwił procedury dla osób transpłciowych. Teraz od 17 roku życia można oficjalnie zmienić płeć. Ale co najważniejsze, nowe prawo znosi obowiązek sterylizacyjny.
Serbia. Premierka Ana Brnabić odwiedziła Kanadę. Serbeskie media podsumowują pierwsze 100 dni rządów ujawnionej polityczki - zaskakująco dobrze.
Bośnia i Hercegowina. Kampania z okazji Międzynarodowego Dnia Wychodzenia z Szafy, wzbudziła kontrowersje.
Rumunia. Do "antygejowskiej krucjaty" dołącza sama Kim Davies. Męczenniczka o prawa heteroseksualistów z USA.
Wielka Brytania. Ujawniony trener personalny, Matthew Scully-Hicks, z Kornwalii oskarżony o zamordowanie 18-miesięcznej dziewczynki, Elsie, którą adoptował wraz ze swoim partnerem.
BLISKI WSCHÓD
Zjednoczone Emiraty Arabskie. Szkot, Jamie Harron, naraził się na karę 3 lat pozbawienia wolności za to, że dotknął innego mężczyznę... w pośladek przy barze.
AMERYKA
Stany Zjednoczone. "Stonewall National Monument" w Nowym Jorku będzie miejscem, gdzie tęczowa flaga będzie wisieć cały rok, bez przerwy.
W Kalifornii rząd stanowy chce dekryminalizować HIV. Gubernator Jerry Brown podpisał z zeszłym tygodniu odpowiednie dyrektywy. Prawo było efektem pandemii HIV w USA w późnych latach 80. XX wieku i działań polityków konserwatywnych.
Alex Jones, zwolennik Donalda Trumpa, uważa, że nowa kultura gejowska to "kultura teraz" i kultura "przekazywania sobie wirusa HIV. To istny satanizm".
Caitlyn Jenner źle ocenia działania Trumpa jeżeli chodzi o prawo wobec społeczności LGBT. Coś się zmieniło... W obronie LGBT natomiast stają znów firmy, m.in. Apple, Starbucks, American Airlines, Ben & Jerry’s i eBay.
W Atlancie matka wypisała córkę z szkoły, bo ta dowiedziała się tam, kim są geje i lesbijki.
Kanada. Matty B brzmi zbyt gejowsko, by dostać pracę w radiu. Jego historia po angielsku dostępna jest na stronie GSN.
W Urugwaju Michelle Suarez została pierwszą w historii transpłciową senatorką.
OCEANIA
W Australii anglikańska diecezja w Sidney wsparła organizację LGBT i kampanie prorównościowe milionem dolarów. Wsparcie zadeklarował również PayPal.
Wciąż trwa głosowanie odnośnie równości małżeńskiej. Wiadomo, że liczba głosujący jest bliska 70% wszystkich uprawnionych, a w telewizji wciąż trwa debata:
Ten Pan natomiast uważa, że geje zabrali mu prawo do wolności słowa i wypowiedzi:
AZJA
Pracę jako policjantka w Indiach zaczęła pierwsza transpłciowa kobieta. To efekt działania inicjatyw samorządowych w kwestii aktywizacji w ramach programu wyrównywania szans. Organizacja Uniform Civil Code chce złożyć odpowiedni wniosek, który zapewni równość małżeńską dla każdego obywatela bez względu na orientację seksualną.
Bangladesz. Poznajcie historię Aliego Asgara, aktywisty LGBT. Opowiada on o tym, jak ekstremiści islamscy potraktowali jego przyjaciół w Dhace i brutalnie zamordowali m.in. innego aktywistę, Xulhaza Mannana.
AFRYKA
Egipt. Dwóch oskarżonych o nierząd i rozpustę mężczyzn zostało zwolnionych z więzienia i oczyszczonych z zarzutów.
RPA. Nadine Esterhuizen prawdopodobnie została zamordowana przez swoją byłą dziewczynę podczas obrzędu satanistycznej mszy w Kapsztadzie. Sprawą zajęła się policja.
Burundi. Aresztowano dwóch chłopców, bo razem... tańczyli. Wcześniej zostało ogłoszone, że zostanie wprowadzone nowe, ostrzejsze prawo względem osób LGBT.
Ja tego hejtu nie zauważyłem. Może wśród innych ludzi się obracam, niż Ty i inne strony w sieci odwiedzam..
Misia-:
Nie jestem religijną osobą lecz uważam za pozytyw, że tysiące Polaków, a nawet milionów potrafi się zjednoczyć w modlitwie.
Co jest w tym pozytywnego, że modlą się do złotego cielca?
Miliony much też się jednoczy w uwielbieniu kupy. I co? Gdzie tu pozytyw?
Misia-:
Islamizacja czy katolizacja... Przed jedną i drugą zarazą trzeba się bronić, a nie leczyć poprzez pielęgnowanie innej choroby,
Chyba zabrakło artykułu na Queer o tym, że Michał Piróg został zatrzymany na lotnisku w Moskwie...
W sumie gdzie indziej o tym pisano więc nie jest to aż tak istotne.
Czy podczas tej imprezy odbyły się jakiekolwiek kontrmanifestacje? Czy były wznoszone nienawistne okrzyki, rzucano kamieniami i jajkami jak to się robi wobec uczestników parad i marszów równości? Nie? To się wypchaj Andrzej, bo tu nie ma żadnej symetrii.
Masz rację, że trudno to porównywać.... Faktem jest jednak, że różaniec bez granic spotkał się z dużym hejtem, obraźliwymi komentarzami dla jego uczestników.
Nie jestem religijną osobą lecz uważam za pozytyw, że tysiące Polaków, a nawet milionów potrafi się zjednoczyć w modlitwie.
Obronimy się przed islamizacją w przeciwieństwie do krajów, które są bardziej świeckie.
Czy podczas tej imprezy odbyły się jakiekolwiek kontrmanifestacje? Czy były wznoszone nienawistne okrzyki, rzucano kamieniami i jajkami jak to się robi wobec uczestników parad i marszów równości? Nie? To się wypchaj Andrzej, bo tu nie ma żadnej symetrii.