Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Miejsca Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
Tematy Marsze Równości 2026 "Pillion" w kinach Wyrok TSUE Związki partnerskie Kino LGBT
Środa, 22.03.2017, Aktualizacja: Czwartek, 23.03.2017

Rebranding LGBTQIA?

Podziel się Tweetnij Skomentuj (13)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (13)

Paweł Opydo mówi jak jest

Popularny bloger, vloger a w przeszłości autor ZombieSamurai.pl, Paweł Opydo, mówi jak jest. A jest tak, że ciężko uwierzyć w to, iż ktoś mógłby głosować przeciwko ochronie przed dyskryminacją kogokolwiek. Doświadczony w marketingu Opydo ma więc propozycję: a może tak rebranding LGBTQIA (bo potem eurodeputowani nie wiedzą przeciwko czemu głosują?)

Opydo proponuje, by skróty LGBT, LGBTI, LGBTQIA zamienić na... po prostu ludzie. Bo w końcu to ludzie są wokół nas, chodzimy z nimi do szkoły, pracujemy, mijamy na ulicy. A czy ktokolwiek mógłby zagłosować przeciwko ochronie przed dyskryminacją ludzi?

Śmiech przez łzy, ale i tak: dzięki Paweł!

A Wy koniecznie podajcie dalej.



(md)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (69)
coelum andre321 ume yoggi pierrot thorn-weedy agaba111 mmi2 ollii czwartyraz
Nie podoba mi się (1)
savathus
Komentarze (13)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Patrycja
26.03.2017 16:55 Patrycja dodane przez Facebooka
Zajebisty gosc :)
cytuj zgłoś 1 0
Jakub
23.03.2017 21:10 Jakub dodane przez Facebooka
Ale zapłon macie z tymi oczywistościami...
cytuj zgłoś 0 0
Wiktoria
23.03.2017 18:02 Wiktoria dodane przez Facebooka
On jest genialny
cytuj zgłoś 3 1
Alan
23.03.2017 17:48 Alan dodane przez Facebooka
Kojarzy mi się Neil Gaiman i jego propozycja, żeby termin "poprawność polityczna" zastąpić terminem "traktowanie ludzi z szacunkiem". A idea słuszna!
cytuj zgłoś 2 0
Sambor
23.03.2017 17:36 Sambor dodane przez Facebooka
Niech sie zajmie soba a innych zostawi w spokoju
cytuj zgłoś 1 0
savathus
23.03.2017 16:26 savathus (34) Berlin
Jestem na nie. Nie po to walczyliśmy o widoczność, nie po to wszystkie ruchy równościowe żeby teraz uznać dyskryminację za problem z którym styka się jakiś ogół "ludzi". Problemy z dyskryminacją których doświadczają osoby LGBT wynikają właśnie z przynależności do tej mniejszości, trzeba to nazwać po imieniu.
cytuj zgłoś 3 0
Gold
23.03.2017 14:56 Gold dodane przez Facebooka
I jak tu nie kochać Pawła
cytuj zgłoś 2 1
Jan
23.03.2017 13:36 Jan dodane przez Facebooka
Popieram! Z jednej strony zabawne a z drugiej bardzo trafne.
cytuj zgłoś 1 0
Igor
23.03.2017 13:35 Igor dodane przez Facebooka
Po T nie wiec o co chodzi
cytuj zgłoś 0 0
Kamil
23.03.2017 10:55 Kamil dodane przez Facebooka
Bo to bardzo dobry pomysł, jeśli przestanie się wyróżniać tak bardzo tych którzy są inni, to przestaną być 'inni'. Jeśli nikogo nie obchodzi z kim co robisz w sypialni, to nikt nie będzie dyskryminowany. To tak samo jak rasizm. Jesli przestaniemy mówić o tym jakiego kto jest koloru, to przestanie to być dla normalnych ludzi problemem. Jeśli jednak bardzo oddziela się jakąś grupę od pozostałych i wymaga tego żeby ich zauważać to wywołuje bardziej skrajne emocje w ludziach i wtedy niektórzy są bardzo za a niektórzy bardzo przeciw. Jeśli zaś jest to mało istotna sprawa, to można zrobić wszystko bo ci którym to nie pasuje po prostu to zignorują jak, tak jak czyjeś preferencje do jedzenia.
cytuj zgłoś 2 1
  • 1
  • 2
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
dyskryminacja Paweł Opydo prawa człowieka youtube youtube LGBT
Powiązane
Obraz Czwartek, 12.12.2019 YouTube zmienia zasady polityki antydyskryminacyjnej Obraz Poniedziałek, 27.01.2025 Cena dyskryminacji: Polska gospodarka traci nawet 20 miliardów złotych rocznie Obraz Poniedziałek, 06.01.2025 Pentagon zawiera historyczne porozumienie z weteran(k)ami LGBTQ+ Obraz Piątek, 13.12.2024 Przez 30 lat był szykanowany za pocałunek z mężczyzną - teraz brytyjski weteran otrzyma odszkodowanie Obraz Poniedziałek, 02.12.2024 Druzgocąca krytyka rządu: ekspert ONZ negatywnie o prawach osób LGBT w Polsce
Inne tematy
Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia? Środa, 11.03.2026 Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia?
Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek Wtorek, 10.03.2026 Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatności