Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Dyskryminacji LGBTQIA+ redakcja Queer.pl życzy wszystkim czytelniczkom i czytelnikom przede wszystkim szczęścia, równości i akceptacji każdego dnia, a nie tylko dziś.
Zaledwie 31 lat temu, 17 maja 1990 roku, Światowa Organizacja Zdrowia usunęła homoseksualność z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych.
Otworzyło to drogę do wielkich zmian, między innymi w postrzeganiu społeczności LGBTQ+ przez społeczeństwo. Aby upamiętnić ten dzień, co roku 17 maja świętujemy Międzynarodowy Dzień Przeciw Dyskryminacji LGBTQIA+, znany również jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Quadrangle NL (@thequadnl) Na całym świecie organizowane są akcje, kampanie i wydarzenia promujące IDAHOBIT. W inicjatywę angażują się szkoły oraz uniwersytety. Głównym celem święta jest podniesienie świadomości na temat przemocy, dyskryminacji i represji społeczności LGBTQ+. Jednym z założeń określonych na 17 maja jest zdecentralizowane podejście do święta. Pomoże to wziąć pod uwagę różnorodność kontekstów społecznych, religijnych, kulturowych i politycznych.
Strona idahobit.org.au przygotowała nawet propozycje, jak zainteresowani i zainteresowane mogą świętować ten dzień. Podpowiadają, jak zaangażować współpracowników i współpracowniczki, a także, jak zorganizować taki dzień w swojej szkole. Oprócz tego, aby łatwiej można było szerzyć świadomość, na stronie pojawiły się darmowe plakaty i tła na konferencje wideo Zoom.Jednak żeby upamiętnić Międzynarodowy Dzień Przeciw Dyskryminacji LGBTQIA+ nie trzeba wcale korzystać z gotowych projektów, a podejmowanie własnych inicjatyw jest jak najbardziej mile widziane. Możemy działać na wiele sposobów. Od najprostszych, jak np. ustawienie sobie tęczowej nakładki na zdjęciach profilowych w mediach społecznościowych, po aktywne informowanie znajomych o IDAHOBIT. Oczywiście, każdy dzień powinien być dniem przeciw dyskryminacji, dlatego war... ( Pozostało znaków: 7812 )
Ten artykuł został przeniesiony do archiwum
Możesz uzystkać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem usługi Przyjaciel Queer.pl Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu Queer.pl.