Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Piątek, 10.02.2017, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)

Informacje z queerowego świata

Co tydzień publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. A my zaczynamy wydanie nr 2.

9. Trochę newsów ze Stanów Trumpa

"LGBT w USA bezpieczne” - takie wieści niosą się z Ameryki, prawo antydyskryminacyjne Obamy nie zostało zniesione przez Donalda Trumpa, a według tamtejszych mediów, to zasługa jego córki, Ivanki, i jej męża, Jareda Kushnera. Według „Politico” to oni odpowiadają za wycofanie się Trumpa z pomysłu wypowiedzenia dekretu Obamy. Bez ogródek nazywają córkę prezydenta "fag hag". Jej męża zaś przyjacielem LGBT. 

Czy Ivanka to faktycznie sojuszniczka gejów? Co tak naprawdę dzieje się w Białym Domu? „Małżeństwo od dawna wspiera LGBT. Wyrazili swoje niezadowolenie oraz skrytykowali prezydenckich doradców” – pisze „Politico”. To nie po raz pierwszy, kiedy Trump ulega zięciowi.

Jared i Ivanka Jared i Ivanka

 

Po raz kolejny odbyła się uliczna parada z drag tańcami. Tym razem przed domem Mike’a Pence’a. Zorganizowano DC LGBTQ Welcoming Committee. Mamy nadzieję, że będzie z tego impreza cykliczna!

I na chwilę wrócimy do tematu nauki – wiemy, który stan jest najbardziej LGBT. Nowe badanie Gallupa pokazuje, że najwięcej nas jest w stanie Vermont (5,3%). Potem Massachusetts, Kalifornia i Oregon (po 4,9%), Nevada (4,8%), Delaware, New Hampshire, Washington, Nowy Jork i Maine zamykają pierwszą dziesiątkę. Nie możemy oczywiście zapomnieć o stolicy – aż 8.6%! Najmniej nas jest w obu Dakotach i Karolinach, Idaho i Montanie.


I na koniec historii amerykańskiej – smutne zdarzenie z Seattle. Aaron Amundsen, właściciel studia tatuażu, zdeklarowany gej, dostał pogróżki: „Cześć pedale! Wygraliśmy, lepiej uważaj. Twoje dni są policzone. Ameryka znów będzie hetero!”

Aaron jest w szoku, nigdy wcześniej nie spotkał się z takim zachowaniem. Nie ma zamiaru sprawy zostawić: „Jako obywatel tego kraju nie akceptuję takiego zachowania i nie pozwolę, by powtórzyło się to jeszcze raz”.  

  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (24)
hegell ume natadecoco cracau kierownik2 green-oops shaun sayumi nayo-nayomi andre321
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (0)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Annette Bening badania naukowe BBC film Hari Nef hate crime Komisja Europejska Kultura Londyn Munroe Bergdorf muzyka Nowy Jork Polityka prawa LGBT Przegląd wydarzeń LGBT+ na świecie rodzicielstwo serial Społeczeństwo stereotypy Trybunał w Strasburgu USA Waszyngton
Powiązane
Obraz Niedziela, 22.12.2013 Ian McKellen: szczęśliwy jako otwarty gej Obraz Piątek, 02.11.2018 Queerowym okiem o popkulturze Obraz Wtorek, 19.04.2016 Viola Davis: będę walczyć o rodziny LGBT Obraz Poniedziałek, 29.06.2020 Global Pride 2020 już za nami! Czy UE stworzy oficjalną strategię LGBTI+? Obraz Czwartek, 11.10.2018 Queerowym okiem o popkulturze
Inne tematy
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się