Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Wtorek, 07.12.2010, Aktualizacja: Czwartek, 02.04.2026

Dyskryminacja młodzieży LGB ma się dobrze

Podziel się Tweetnij Skomentuj (16)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (16)

Badanie: homo i biseksualne nastolatki karane częściej

Nastolatki LGB są o 40 proc. bardziej narażone na karne wydalenie ze szkoły, ostrzej traktowane przez policję i sądy niż ich heteroseksualni rówieśnicy. Badanie, udostępnione w magazynie "Pediatrics", przeprowadziły w latach 1994-1995 i 2001-2002 absolwentki Yale University, Kathryn E. W. Himmelstein i Hannah Brückner.

Badanie Himmelstein i Brückner jest częścią National Longitudinal Study of Adolescent Health (Narodowych Długoterminowych Badań nad Zdrowiem Młodocianych), objęło głównie młodzież w klasach 7-12 (odpowiednik naszego gimnazjum i liceum), w 15 tys. szkół.

Nieheteroseksualność oceniano według trzech kryteriów: pociąg do osób tej samej płci, romantyczne relacje jednopłciowe oraz identyfikowanie siebie jako lesbijki, geja bądź osoby biseksualnej. Warunki, które panie zbadały, to m.in. wydalenie ze szkoły, zatrzymanie przez policję, aresztowanie i skazanie młodocianych oraz dorosłych. Wyniki nie napawają optymizmem: młodzież LGB jest o wiele bardziej narażona na sankcje karne, zwłaszcza dziewczynki - często niewspółmiernie do popełnionej winy. Wynik badań nie oznacza też, że homo i biseksualne nastolatki popełniają więcej przestępstw. Dla przykładu: dziewczęta, które identyfikują siebie jako lesbijki bądź biseksualistki, są o 50 proc. bardziej narażone na zatrzymanie przez policję niż ich heteroseksualne koleżanki za to samo zachowanie.

Himmelstein i Brückner wzywają do podjęcia działań, które zminimalizują kryminalizację młodzieży LGB, albowiem taka forma dyskryminacji odbija się potem na ich dorosłym życiu.

Treść całego raportu z badań.

(md)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (4)
ania11wodnik imitaga aya_niewinna yomawaru
Nie podoba mi się (64)
wru coming-out-w-polsce bishie green-mila katix kayton dominiscunt kejt anyahh zinixo
Komentarze (16)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
kejt
16.12.2010 22:09 kejt (39) Warszawa
przepraszam za literówki....
cytuj zgłoś 0 0
kejt
16.12.2010 22:08 kejt (39) Warszawa
też uważam, ze robienie z siebie ofiar i nadużywanie slowa "dyskryminacja" celem zdobycia przywilejów a nie równouprawnienia nie jest dobrym pomysłem, a czasem sie w naszym środowisku zdaża, nie mniej jednak może warto się zastanowić, czy te badania maja jakąś wartość. Bo może rzeczywiście jest tak, ze kiedy dwie dziewczyny sąciągaja na klasówce, to ta "normalna" ma obniżoną ocenę, a ta o której wiadomo że jest "homo" z marszu pałę? Bo jezeli rzeczywiście występuja takie sytuacje, niezależnie od stypnia tej dyskryminacji, to uważam, że jest o co się martwić i czemu przeciwdziałać.
cytuj zgłoś 2 0
Ikona
08.12.2010 19:55 candy_boy
proponuje brać informacje do artykułów z bardziej pewnych źródeł niż Wikipedia
cytuj zgłoś 4 1
rojza_genendel
08.12.2010 17:15 rojza_genendel (45) Kraków
"Dla przykładu: dziewczęta, które identyfikują siebie jako lesbijki bądź biseksualistki, są o 50 proc. bardziej narażone na zatrzymanie przez policję niż ich heteroseksualne koleżanki za to samo zachowanie."
Nie rozumiem: czy policjanci jakimś sobie tylko znanym sposobem szacują orientację seksualna zatrzymanych? Pytają o nią... a potem perfidnie dyskryminują?
cytuj zgłoś 5 1
hes_disabled1
08.12.2010 13:41 hes_disabled1 (58)
Rewelacja. Fanfary. Dawno nie czytałem takiej bzdury.
Chyba poszukam tych badań i poczytam żeby się pośmiać.

Jaka konkluzja wynika z tych badań?

Nastolatka - lesbijka kradnąc perfumy ze sklepu, ma 50% większe szanse, niż hetero, na to że zostanie złapana.
Wolniej biegają?????
Idiotyczne, ale tolerancyjny ciemnogród łyka takie ''badania'' jak karp.
Jednym niezbyt subtelnym pociągnięciem wyjaśniono większą przestępczośc wśród populacji LGB, zwalając ją na heterofobie.

Gej- złodziej, nie jest przestępcą, on jest OFIARĄ HOMOFOBII.
Pamiętajcie o tym, owieczki...
cytuj zgłoś 5 2
Ikona
08.12.2010 9:12 candy_boy
poza tym chyba wszyscy wiedzieli ze jestem nieheteroseksualny, jak ktos to ładnie ujął, ale nigdy nie miałem w szkole przez to jakiś problemów u nauczycieli czy dyrekcji... dla mniejest to juz totalnie nie akualne, duzo sie zmieniło
cytuj zgłoś 0 1
Ikona
08.12.2010 9:09 candy_boy
są trzy wyjścia jedno tradycyjne od wieków stosowane: na stos, lub drugie trochę bardziej nowoczesne: do gazu... a no i trzecia opcja bardzo barbarzyńska: na pal
cytuj zgłoś 1 0
algoforos
07.12.2010 21:18 algoforos (40) T.
Nieee!!!Nieee!!!<na klęczkach wali czołem o podłogę>Ja nie chciałem!!!Nie posyłacie mnie za to na stoooos!!!!
A poważnie-pisałem w pośpiechu,T mi się zjadło.Przez czysty przypadek.
Jeśli ktoś poczuł się tym dotknięty,przepraszam.
cytuj zgłoś 1 3
Ikona
07.12.2010 20:50 hereitcomes
living_dead:
LGB? A gdzie się podziało T? Transi są dyskryminowani przez najbliższą sobie społeczność?


Nie, po prostu nie są przedmiotem tych badań.
cytuj zgłoś 2 0
Ikona
07.12.2010 20:09 living_dead
LGB? A gdzie się podziało T? Transi są dyskryminowani przez najbliższą sobie społeczność?
cytuj zgłoś 1 1
  • 1
  • 2
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
badania naukowe dyskryminacja Dyskryminacja młodzieży LGB w systemie karnym Hannah Brückner Kathryn E. W. Himmelstein młodzież Nauka policja Prawo sąd Społeczeństwo system sprawiedliwości USA Yale University
Powiązane
Obraz Czwartek, 30.05.2002 USA: Zrzeszenie psychologów popiera adopcję Obraz Piątek, 11.03.2011 Kłopotliwy temat na "H" Obraz Czwartek, 29.07.2021 Berkeley Lab ułatwi osobom transpłciowym aktualizację imion w publikacjach naukowych Obraz Środa, 04.03.2020 Uwarunkowania polityczne a zdrowie psychiczne osób LGBTQ Obraz Wtorek, 24.10.2017 To dyskryminacja krzywdzi dzieci, a nie rodzice LGBT
Inne tematy
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się