logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
54
5
30

Tęcza dla demokracji, demokracja dla tęczy

Stoję obok Radziszewskiej z zaciśniętymi zębami

Dodano: 17.07.2017, Aktualizacja: 17.07.2017

Tysiące ludzi na ulicach w weekend ponownie pokazały władzy, że obywatele i obywatelki patrzą im na ręce i skok na niezawisłe sądy nie będzie taki prosty. W wielu miastach ponownie nie zabrakło tęczy - ale jak zwykle w tych okolicznościach pojawiają się dyskusje, marudzenia i oburzenia. I pojawia się kolejny raz pytanie: co my z tego wszystkiego będziemy mieli?

Tęcza dla sądów, sądy dla LGBT Skok Prawa i Sprawiedliwości na niezawisłe sądy i plany podporządkowania Sądu Najwyższego politykom spotkały się ze społecznym oporem. W ostatni weekend odbyło się wiele demonstracji i akcji. W zachodnich mediach głośno było o paleniu świec przed budynkiem Sądu Najwyższego - to zawsze poruszające i ładne medialnie obrazki. Ale pamiętajmy, że Polacy zebrali się wczoraj w wielu miejscowościach, także tych mniejszych. Po raz pierwszy udało się też zebrać wszystkich RAZEM: w niedzielnych demonstracjach obok siebie stali przedstawiciele i przedstawicielki Nowoc...   ( Pozostało znaków: 2511 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199796   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Tęcza dla demokracji, demokracja dla tęczy Fot. za: facebook.com/queerowymaj
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku