logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
30
3
20

Wraca dyskusja o outingu?

Najgłośniejsze "wyciągania z szafy"

Dodano: 27.02.2017, Aktualizacja: 27.02.2017

W programie "Skandaliści" Robert Biedroń zasugerował, że jeden z polskich wpływowych polityków jest... gejem. "Wszystko byłoby ok, gdyby oni zajęli się głaskaniem kota i nie wtrącali się w życie innych, ale niestety głaszcząc kota zaglądają pod kołdrę innych i próbują tam majstrować" - dodał Biedroń. Wiele osób oburzyła wypowiedź prezydenta Słupska, tym samym wróciła dyskusja o outingu. Czy można kogoś wyciągać z szafy na siłę? W polityce outing nie jest niczym nowym, przypominamy więc te najgłośniejsze i wracamy z pytaniem: outować, czy nie outować?

Signorile wyciąga z szafy gwiazdy (Geffen, Foster, Chamberlain)W 1989 roku w "OutWeek" pojawiła się kolumna działacza LGBT, Michelangelo Signorile. Bezlitośnie outował w niej znanych ukrytych gejów i lesbijki, w tym Davida Geffena, Jodie Foster, czy Richarda Chamberlaina. Część z tych osób sama potem wyszła z szafy, zapewne także pod wpływem nacisków ze strony działacza. Wtedy wiele osób krytykowało Signorile za outing, dziś jest jedną z legend amerykańskiego ruchu LGBT.(homoseksualni) Republikanie przeciwko LGBTW 2004 roku przez Stany przeszła fala oburzenia na działacza Michaela Rogersa, który na swoim blogu wyoutował Edwarda Schrocka, kongresmena z Virginii. Rogers mówił, że to była kara za poparcie ustawy, mającej zablokować walkę o równość małżeńską w USA. Sam Rogers po latach tłumaczył, że jako osoba zaangażowana w ruch LGBT "miał dość". Gdy usłyszał, że w republikańskich szeregach są przymiarki do przedstawienia antymałżeńskiej ustawy, a zaangażowane są w nią osoby, o których działacz wiedział, że są homoseksualistami, postanowił "skończyć z tą hipokryzją" - jak pisał parę lat temu w "P...   ( Pozostało znaków: 4727 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199155   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wraca dyskusja o outingu?   credits CC BY-SA 2.0 Sejm, fot. Lukas Plewnia, za: flickr.com/photos/lplewnia
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku