logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
124
3
19

Poradnik: związki partnerskie po polsku

Jak zabezpieczyć wspólną przyszłość?

Dodano: 20.01.2016, Aktualizacja: 25.01.2016

Coraz więcej par w Polsce decyduje się na podpisanie umowy cywilnoprawnej, zmianę nazwiska i symboliczną ceremonię. Konsultant ślubny, Paweł Zabilski, w krótkim poradniku zwraca uwagę na to, o czym warto pamiętać decydując się na taki krok.

Po Naszym Wielkim Krakowskim Weselu niedawno kolejna para jednopłciowa zdecydowała się upublicznić fakt podpisania umowy cywilnoprawnej i symbolicznej ceremonii: na początku stycznia artykuł o Grzegorzu i Łukaszu pojawił się w "Dzienniku Zachodnim". Panowie opowiadali o tym jak się poznali, o swoim życiu, emigracyjnych planach i wpływie jaki miała na nich wieść o krakowskim weselu Marka i Jędrzeja. Paweł Zabilski, który zajmuje się organizowaniem wesel, jak i innych imprez (w tym LGBT) od jakiegoś czasu oferuje też pomoc parom jednopłciowym w załatwieniu formalności związanych z podpisaniem umowy cywilno-prawnej oraz zmianą nazwiska. Potem pozostaje już tylko najprzyjemniejsza część, czyli - ceremonia. KWESTIE PRAWNE Przygotowania należy zacząć od wizyty u radcy prawnego lub notariusza, w celu stworzenia umow...   ( Pozostało znaków: 3441 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196795   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Poradnik: związki partnerskie po polsku Marek i Jędrzej Idziak-Sępkowscy (Fot. J. Jasiukiewicz/Facebook.com)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku