logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
89
7
39

Wałęsa: wielka konsternacja

Dodano: 02.03.2013, Aktualizacja: 25.02.2016

Nie wiem dokładnie kiedy, ale kilka lat temu zacząłem darzyć tego niezdarnego, nie za mądrego, narwanego i... autentycznego faceta sympatią. Każdy potrzebuje bohatera i trudno oprzeć się uczuciu dumy, gdy "nasz Wałęsa" gloryfikowany jest przez zagraniczne media i jako jeden z niewielu rozpoznawalnych na całym świecie Polaków jest naszym ambasadorem. Nie oczekiwałem od Wałęsy nigdy błyskotliwych bon motów czy przenikliwych analiz. Cieszyłem się, że facet, który wszedł na salony jako prostacki awanturnik nabiera ogłady i powoli się cywilizuje.

Było całkiem nieźle. Społeczeństwo udawało, że Wałęsa nie jest wcale takim prostakiem, za jakiego go miało a Wałęsa starał się ograniczać kompromitujące wypowiedzi a jeśli już mówił, to robił to w swoim specyficznym stylu, więc i tak nikt nie wiedział o czym. Deal się jednak nie udał i były prezydent urwał się ze smyczy politycznej poprawności. W ciągu kilku minut laureat pokojowej Nagrody Nobla wypluł z siebie pogardę dla demokracji,...   ( Pozostało znaków: 1880 )
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193524   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wałęsa: wielka konsternacja Lech Wałęsa, fot. Holger Noß / Wikimedia
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku