Po tym jak siostrzeniec premiera Morawieckiego skrytykował rządy PiS i homofobiczną nagonkę, teraz kolejny krewny polityka z obecnej władzy pokazuje swoje odmienne stanowisko. Tym razem chodzi o syna Jarosława Gowina, Ziemowita.
Ziemowit Gowin opublikował na Facebooku wpis, w którym pisze, że będzie głosował na Rafała Trzaskowskiego. Namawia także do tego samego swoich znajomych, wyjaśniając jednocześnie powody, dlaczego warto to zrobić oraz dlaczego w ogóle iść na wybory.
"Do kogo zatem kieruję ten post? Przede wszystkim do tych, którzy nie chcą PiSowskiego monopolu władzy, ale wciąż mają rozterki, bo Trzaskowski im nie odpowiada. Po drugie do tych, którzy uważają, że obie opcje są tak samo złe - i nie zagłosują lub oddadzą nieważny głos. Po trzecie - choć wątpię w szanse powodzenia - do tych nielicznych (wśród moich znajomych), którzy chcą głosować na Dudę" - wyjaśnia swoje zamiary Gowin.
Syn lidera Porozumienia stwierdza, że
Trzaskowski nie jest dla niego kandydatem marzeń - Ziemowit pisze, że po prostu takiego nie ma w ogóle - ale też nie zagłosuje na niego z bólem, jedynie przeciwko Dudzie.
"Ja głosuję na Rafała Trzaskowskiego. Nie jest on moim kandydatem - nikt nie jest, niestety. Ale nie głosuję też na niego z bólem. Nie boli mnie, że wybieram efektywne narzędzie do zatrzymania dalszej degradacji tego państwa, jego prawa i społeczeństwa. Boleć będzie, jak owo narzędzie przegra"
Dodatkowo, Ziemowit Gowin stara się znaleźć kontrargumenty na możliwe stwierdzenia wyborców odnośnie
niegłosowania wcale, oddania nieważnego głosu np. z powodu braku poparcia dla PO. "Rozumiem to doskonale. Ja normalnie sam nie biorę udziału w wyborach lub oddaję nieważny głos. Nie mam w Polsce żadnej reprezentacji, zaś sam ten system (w którym większość może łamać prawa jednostki) jest dla mnie immanentnie zły. Natomiast pomyśl w ten sposób: tego rodzaju system faktycznie jest kiepski. Ale jeszcze gorzej jest wtedy, gdy ktoś (jak PiS) zaczyna wywalać wszystko do góry nogami i z demokracji wilczo-plemiennej wyłania się quasi-autorytaryzm" - czytamy w poście syna Gowina.
(jg)
historyczny, bo znów wygra Duda...i lgbt będzie jeszcze mocniej udupione na kolejne 5 lat...
I w tym problem, dlatego wyciąłem część Twojej wypowiedzi.
Jak to napisał kiedyś Ryszard Kapuściński: 'aby ułatwić sobie zadanie, wyrywamy rzecz z kontekstu'.
Myślę, że raczej zapewnia tatusiowi dalsze zatrudnienie po zwycięstwie RT.
???
I w tym problem, dlatego wyciąłem część Twojej wypowiedzi.
Myślę, że raczej zapewnia tatusiowi dalsze zatrudnienie po zwycięstwie RT.
Najgorsze, że w obecnej sytuacji nic, poza głosowaniem na RT nie jest racjonalne.