logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
104
23
76

Dominik w sieci czy w szafie?

Krytycznie o „Sali samobójców”

Dodano: 16.03.2011, Aktualizacja: 16.03.2011

Mariusz Kurc swoim tekstem o „Sali samobójców” wywołał na Innej Stronie gorącą dyskusję. Okazało się także, że zdecydowanie przeważają głosy pozytywne na temat filmu, który szturmem zdobywa kinowe rankingi sprzedaży. Tylko w pierwszy weekend wyświetlania obraz Jana Komasy przyciągnął aż 69.978 widzów, zajmując pierwsze miejsce polskiego box-office'u.

Mariusz Kurc swoim tekstem o „Sali samobójców” wywołał na Innej Stronie gorącą dyskusję. Okazało się także, że zdecydowanie przeważają głosy pozytywne na temat filmu, który szturmem zdobywa kinowe rankingi sprzedaży. Tylko w pierwszy weekend wyświetlania obraz Jana Komasy przyciągnął aż 69.978 widzów, zajmując pierwsze miejsce polskiego box-office'u. Kurc pisze o filmie jako przejmującej historii nastolatka-geja, który niezrozumiany i nieakceptowany przez rodziców, ucieka w świat wirtualny, gdzie poznaje Sylwię i innych ludzi zawiedzionych życiem, skupionych w „Sali samobójców”. Dowiadujemy się także, że film jest swego rodzaju unikatem, ponieważ dołączył do krótkiej listy polskich tytułów w rodzaju „Zygfryda”, „Egoistów” czy „Senności”, gdzie gej jest głównym bohaterem. Czy tak jest w istocie? Czy rzeczywiście mamy do czynienia z jakimś przełomem? Konkurencja i dystrybucja Prawdą jest, że być może właśnie w tej chwili polskie kino przeżywa moment zauważenia homoseksualizmu, skoro tylko w ciągu trzech miesięcy do kin weszły nowe filmy: „...   ( Pozostało znaków: 4546 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186972   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dominik w sieci czy w szafie? (salasamobojcow.com.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku