logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
253
20
85

Samotność w realu

„Sala samobójców” Jana Komasy

Dodano: 08.03.2011, Aktualizacja: 08.03.2011

W polskim kinie gejów jest jak na lekarstwo. Owszem, na trzecim planie, w epizodach snuli się i nadal snują jacyś, ale to margines marginesu. Jeśli mówimy o pełnokrwistych postaciach, ważnych gejowskich wątkach fabularnych, to lista jest żenująco krótka - można by tu wymienić „Zygfryda” Andrzeja Domalika (1987), „Pożegnanie jesieni” (1991) i „Egoiści” (2001) Mariusza Trelińskiego, „Homo Father” Piotra Matwiejczyka (2005), „Senność” Magdaleny Piekorz (2008) i to by było praktycznie na tyle. Dlatego „Sala samobójców” debiutującego w pełnym metrażu Jana Komasy, w której gej jest głównym bohaterem, to unikat. I w dodatku to jest dobry film - też raczej rzadkość w polskim kinie.

W polskim kinie gejów jest jak na lekarstwo. Owszem, na trzecim planie, w epizodach snuli się i nadal snują jacyś, ale to margines marginesu. Jeśli mówimy o pełnokrwistych postaciach, ważnych gejowskich wątkach fabularnych, to lista jest żenująco krótka - można by tu wymienić „Zygfryda” Andrzeja Domalika (1987), „Pożegnanie jesieni” (1991) i „Egoiści” (2001) Mariusza Trelińskiego, „Homo Father” Piotra Matwiejczyka (2005), „Senność” Magdaleny Piekorz (2008) i to by było praktycznie na tyle. Dlatego „Sala samobójców” debiutującego w pełnym metrażu Jana Komasy, w której gej jest głównym bohaterem, to unikat. I w dodatku to jest dobry film - też raczej rzadkość w polskim kinie. Dominik (świetny Jakub Gierszał) jest ładnym, delikatnym brunetem. Typ emo. Jego mama (Agata Kulesza) pracuje w branży reklamowej, tata (Krzysztof Pieczyński) jest doradcą w jednym z ministerstw. Dominik z rodzicami nie ma zbyt dużego kontaktu. Po mieście porusza się samochodem z kierowcą. Jest inteligentnym, spokojnym chłopakiem. Za parę miesięcy ma zdawać maturę. Feralna lekcja judo Na Alexa, przystojnego kumpla z klas...   ( Pozostało znaków: 4726 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186969   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Samotność w realu Dominik (Jakub Gierszał) (salasamobojcow.com.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku