logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
5
40
15

Następcy Kapery

Homofobiczne wypowiedzi polityków

Dodano: 18.10.2010, Aktualizacja: 18.10.2010

Warszawski radny PiS Maciej Maciejowski będzie musiał przeprosić za stwierdzenie "homoseksualiści to zboczeńcy". Wydarzyło się to podczas dyskusji o religii w szkołach na jednej z sesji Rady Warszawy, gdzie Maciejowski stwierdził, że w Anglii trzeba było zamykać katolickie ośrodki adopcyjne, bo nie chciały przekazywać dzieci zboczeńcom. Zapytany przez radnych lewicy, kogo miał na myśli, odparł, że homoseksualistów. Tą wypowiedzią zajęła się komisja etyki Rady Warszawy, a sam zainteresowany przyznał już, że "nie chciał urazić kogokolwiek i jest mu przykro" oraz "zagalopował się w ferworze dyskusji".

Warszawski radny PiS Maciej Maciejowski będzie musiał przeprosić za stwierdzenie “homoseksualiści to zboczeńcy”. Wydarzyło się to podczas dyskusji o religii w szkołach na jednej z sesji Rady Warszawy, gdzie Maciejowski stwierdził, że w Anglii trzeba było zamykać katolickie ośrodki adopcyjne, bo nie chciały przekazywać dzieci zboczeńcom. Zapytany przez radnych lewicy, kogo miał na myśli, odparł, że homoseksualistów. Tą wypowiedzią zajęła się komisja etyki Rady Warszawy, a sam zainteresowany przyznał już, że “nie chciał urazić kogokolwiek i jest mu przykro” oraz “zagalopował się w ferworze dyskusji”. To nie pierwsza sytuacja, gdy politycy samorządowego stopnia musieli przepraszać za homofobiczne wypowiedzi. Najsłynniejsza jest oczywiście historia dwóch poznańskich radnych PiS – Przemysława Aleksandrowicza i Jacka Tomczaka, którzy w listopadzie 2004 roku, gdy nie chcieli dopuścić do Marszu Równości w Poznaniu, zrównywali homoseksualizm z pedofilią, nekrofilią i zoofilią. Zapoczątkowało to głośną sprawę w sądzie wytoczoną przez cztery lesbijki i znaną pod tytułem “Nasza Sprawa”. Przy okazji “sprawy Maciejowskiego” warto przypomnieć sobie inne wypowiedzi polityków z ostatnich dziesięciu lat za które nikt nie przeprosił, choć wszystkie są obraźliwe. Wszyscy oni są swoistymi następcami Kazimierza Kapery, wiceministra zdrowia w 1991 roku, który gdy nazwał homoseksualizm zboczeniem i przypisał mu winę za rozprzestrzenianie się epidemii AIDS, został zdymisjonowany przez ówczesnego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego. Ryszard Czarnecki – 2001 Ryszard Czarnecki, ówczesny poseł AWS-ZChN (obecnie europoseł PiS), potępił w 2001 roku na konferencji prasowej wprowadzenie małżeństw gejowskich i lesbijskich w Holandii. Oświadczył, że będzie osobiście czuwał, aby “tego rodzaju S...   ( Pozostało znaków: 7639 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186933   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Następcy Kapery Ryszard Czarnecki zapowiedział w 2001 roku, że będzie czuwał by "Sodoma i Gomora w Polsce nie zafunkcjonowała" (fot. S. J. Radziński)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku