logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
106
11
40

Godność i szacunek

Nie tańczyć na grobach

Dodano: 15.04.2010, Aktualizacja: 15.04.2010

Jesteśmy różni i różny jest też sposób radzenia sobie z tak traumatycznymi wydarzeniami.Nie sposób jednak uciec od tematów ciężkich. Nie da się nie myśleć o śmierci, o ludziach których sami straciliśmy, o naszym własnym przemijaniu, nieobliczalności losu oraz naszej własnej bezsilności.

Śmierć jest trudnym doświadczeniem - chyba dla każdego. Sobotnia katastrofa spowodowała w jednej chwili śmierć ponad 90 osób. Dla większości z nas nie byli to ludzie osobiście nam bliscy, ale mieliśmy z nimi kontakt poprzez ekran telewizora, pierwsze strony gazet czy głośniki radia. Człowiek, z którego opinią bardzo się liczę, skomentował sobotnie wydarzenia krótkim zdaniem - "...i co można powiedzieć, co nie będzie banałem?". Masz rację Jacku, ale jak reagować na to, co ostatnimi dniami dzieje się w przestrzeni publicznej - także tej wirtualnej? Jak radzić sobie z niewyobrażalnymi banałami i pustymi gestami z jednej strony i z ignorancją, agresją i frustracją z drugiej? Jesteśmy różni i różny jest też sposób radzenia sobie z tak traumatycznymi wydarzeniami. Dla mnie pomocna była obecność mojego chłopaka, wieczór spędzony z przyjaciółmi, słuchanie mojej ulubionej stacji radiowej. Nie sposób jednak uciec od tematów trudnych. Nie da się nie myśleć o śmierci, o ludziach których sami straciliśmy, o naszym własnym przemijaniu, nieobliczalności losu oraz naszej własnej bezsilności. Jako wydawca "Innej Strony" nie miałem żadnych wątpliwości, że do tematu katastrofy pod S...   ( Pozostało znaków: 5016 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186878   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Godność i szacunek © Damian Haener - Fotolia.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku