logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
89
13
111

Obroń Damiana i Mateusza przed hejtem na Facebooku

Internetowa akcja, ale nienawiść prawdziwa

Dodano: 17.08.2016, Aktualizacja: 17.08.2016

"Pałą w łeb i do lasu", "wyp....... to jest Polska nie Bruksela tutaj miejsca dla was nie ma", "jesteś pedałem to wyp..... jeb... druciaro nie masz do życia prawa" - to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod statusem związku na Facebooku dwóch chłopaków z Warszawy.

Chociaż Damian i Mateusz się nie znają, ustawili sobie status związku na Facebooku kilka dni temu - chcieli sprawdzić reakcje ludzi. Post, który mogą zobaczyć wszyscy, szybko stał się hitem w Internecie, niestety - w negatywnym tego słowa znaczeniu. Do dziś pod postem jest ponad półtora tysięcy reakcji i prawie tysiąc komentarzy. Na chłopaków wylała się fala hejtu.

"Chyba nikt nie spodziewał się, że niewinna akcja tak bardzo rozniesie się po polskim internecie. Nie powiem, że wszystko mi jedno, siedzę przed monitorem i wcinając popcorn przeglądam kolejne strony, na których pojawia się moja facjata i komentarze zaraz pod nią" - mówi w rozmowie z nami Damian. Chłopak dodaje, że "przy takich zabawach trzeba mieć silny charakter, mocne nerwy oraz dystans do siebie i świata".

"Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że choć nie wiem jeszcze jak się to zakończy, to nie żałuję.

Świata nie zmienię, lecz gdyby każdy wrzucił taką cegiełkę od siebie i zaczął uczyć Polaków tolerancji (nie tylko na płaszczyźnie orientacji, religii czy też pochodzenia etnicznego) odpowiedniego zachowania w internecie i tego, że życie nie jest w dwóch kolorach, to otaczająca nas rzeczywistość wyglądałaby inaczej - lepiej"
- dodaje Damian.

Zachęcamy do wsparcia chłopaków oraz zgłaszania nienawistnych komentarzy. Post znajdziecie w tym miejscu.

Jak radzić sobie z nienawiścią w internecie? W marcu akcja HejtStop ruszyła z nową kampanią, mającą zachęcać do skorzystania z nowego, prostego narzędzia: każdy, anonimowo, może zgłosić mowę nienawiści. Zgłoszeniami zajmą się prawnicy i przeanalizują, czy wpis powinien zostać zgłoszony do prokuratury.
Narzędzie znajdziecie pod adresem hejtstop.pl
(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (111)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
InCuRsIo (18) Mirsk 30.08.2016 2:51
Heh typowe zachowanie internetowego hejtera. Tak modne przysłowie : kozak w necie pizda w świecie nabiera tutaj siły . To jest właśnie skutek wychowania w społeczeństwie gdzie poszczególne cechy może mieć jedynie dana płeć . Szkoda tylko że tak rozmówni są tylko w internecie bo w cztery oczy to wyzywali by tylko od pedałów i tyle . Biedni zacofani ludzie nie potrafią znaleźć argumentów dla których ich zdania pełne inteligencji i gracji miały by sens. Takie osoby próbujące podnieść swoją samoocenę obrażając innych to jest w polsce plaga . Nie wiem czy oni są na tyle głupi by nie wiedzieć że orientacja nic nie ma do tego czy ktoś potrafi się bić . A różnica pomiędzy biciem a obroną jest wielka . Broni się tylko wtedy kiedy sytuacja tego wymaga a bije się wtedy kiedy nie ma się na tyle oleju w głowie aby załatwić daną sprawe w inny sposób . Ale co gdzieś( a raczej u kogoś :D ) to podobieństwo od małpy musiało zostać w przebiegu ewolucji.
teahknight (30) Opole 27.08.2016 3:10
Eiwar:
Najważniejsze jest to, aby nie reagować agresywnie na takie komentarze, tylko spokojnie i konsekwentnie krytykować je oraz wspierać tych, wobec których ta agresja jest skierowana. Chodzi o to, aby nie próbować zwalczać nienawiści nienawiścią.


Jak mi ktoś wyjedzie z agresywnym atakiem to niech się głaskania ode mnie nie spodziewa. Samoobrona nie jest "zwalczaniem nienawiści nienawiścią" tylko normalnym odruchem człowieka który nie jest mentalną wycieraczką.
teahknight (30) Opole 27.08.2016 3:03
Marcin:
Ciekawe który jest kobietą w tym związku...powinni się leczyć o ile nie jest za pozno...


O, kolejny homofobiczny burak. Dedukuj się, bo wstyd.
teahknight (30) Opole 27.08.2016 3:00
Jack:
Tu trzeba płakać, że rodzice w porę nie zareagowali i nie zapobiegli pedalstwu. Tacy młodzi i już spaczeni.


A ty co tu, trolować próbujesz?
teahknight (30) Opole 27.08.2016 2:57
owego czasu na facebooku działało teczowe oko saurona, które organizowało masowe zgłaszanie homofobicznych, pełnych nienawiści tekstów. W sumie nie wiem czy strona jeszcze istnieje, ale dzięki tej akcji wiele agresywnych fanpage i postów poszło do kosza. to jakoś podnosiło na duchu, z tym ze mi się marzy żeby chociaż część tych agresywnych homofobów poszła po rozum do głowy.
mourning (24) Warszawa 21.08.2016 13:56
akcja godna podziwu. świetnie to pokazało w jakim społeczeństwie przyszło nam żyć...nigdy nie pojmę tego, jak bardzo trzeba być spaczonym, by w taki sposób wyrażać się w stosunku do drugiej osoby, której (prawdopodobnie) nie znamy i której poczynania, tudzież życie, nie ingeruje w nasze własne. Ludzie są tak pełni agresji...żyjąc w swoim ograniczonym świecie fantazji idealnego świata, "normalnego" świata, w którym alkoholik bijący żonę jest lepszy od dwóch facetów lub dwóch kobiet, żyjących spokojnie, bez żadnych akcji.... Zastanawiające, że będąc na ulicy prędzej dostaniesz wpierdol, za to że pocałowałeś osobę która jest centrem twojego wszechświata, najważniejszym człowiek na świecie, którą kochasz ponad wszystkie przeciwności, a przy tym jest tej samej płci, niż za to że chciałeś pobić staruszkę...
shingao (31) Szczecin 19.08.2016 19:18
lodoweserce:
współcześnie mężczyźni...których trzeba bronić. no comment.


Jesteś stara duchem. Co ma do rzeczy płeć w tym momencie?
VU2X7IfV (?) 19.08.2016 9:49
lodoweserce:
współcześnie mężczyźni...których trzeba bronić. no comment.


Dokładnie. Ich nie trzeba bronić. Sami wykazali się męstwem przez to co zrobili. Pokazali ilu homofobów żywi polska ziemia.
zelka78 (39) Świecie obecnie,,, 19.08.2016 8:55
jak tak można dyskryminować drugą osobę tylko dlatego ze jest gejem ..i jeszcze te głupie wyzwiska pod ich adresem brak slow ..i ręce opadają jak się czyta takie coś,,,chłopaki olewajcie to porostu życzę wam wytrwałości i szczęścia ..powodzenia,,
Mira (?) 18.08.2016 21:00
Polskie społeczeństwo należy edukować od podstaw - brak tolerancji wynosi się ze szkoły i z domu, a także, niestety, z mediów.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Obroń Damiana i Mateusza przed hejtem na Facebooku Fot. za: Facebook.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku