logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
53
5
7

Między słowami i Babami

"Moja Les" Zofii Staniszewskiej

Dodano: 04.02.2010, Aktualizacja: 04.02.2010

Wiele osób uważa, że polska literatura lesbijska ma się dobrze, istnieje grono pisarek znanych, rozpoznawanych, które "wyjście z szafy", zwłaszcza literackie, mają już dawno za sobą (o czym pisał na Innej Stronie ostatnio Krzysztof Tomasik).

Wiele osób uważa, że polska literatura lesbijska ma się dobrze, istnieje grono pisarek znanych, rozpoznawanych, które "wyjście z szafy", zwłaszcza literackie, mają już dawno za sobą (o czym pisał na Innej Stronie ostatnio Krzysztof Tomasik). Zawsze jest jednak druga strona medalu, w tym przypadku jest nią brak babskich "czytadeł" lesbijskich, opowieści pozbawionych lesbijskiej martyrologii i metafizycznej dwuznaczności. Jakiś czas temu pojawiła sie na naszym rynku książeczka Anny Arendt "Życie rodzinne świstaka", która miała dać początek serii 3L ? Lekkiej Literatury dla Lesbijek. Romansidło z kobietami na pierwszym planie zostało ciepło przyjęte przez czytelniczki, co świadczy o tym, że faktycznie jest zapotrzebowanie na taką literaturę. Czy "Mojej les" Zofii Staniszewskiej uda się przetrzeć szlak innym pisarkom? Zobaczymy. Sama pisarka tak mówi o swojej książce: "Podjęłam próbę napisania pierwszej polskiej les story (gej story ma się dobrze), w której wydobywam ze społecznego i literackiego niebytu postać kobiety zakochanej w kobiecie. Nie miałam j...   ( Pozostało znaków: 4496 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186855   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Między słowami i Babami Moja Les - premiera już 4 lutego w sklepie Innej Strony
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku