logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
49
2
1

Warszawa wyoutowana

"HomoWarszawa"

Dodano: 16.10.2009, Aktualizacja: 16.10.2009

Z początkiem miesiąca w księgarniach ukazała się "HomoWarszawa" - pierwszy w Polsce miejski przewodnik z prawdziwego zdarzenia, koncentrujący się głównie na miejscach, faktach i legendach gejowsko-lesbijskich...

- Marcin Pietras - Z początkiem miesiąca w księgarniach ukazała się "HomoWarszawa" - pierwszy w Polsce miejski przewodnik z prawdziwego zdarzenia, koncentrujący się głównie na miejscach, faktach i legendach gejowsko-lesbijskich. Podtytuł "przewodnik kulturalno-historyczny" jest nieco zwodniczy, ale to raczej ze względu na swą pojemność: kultura to zarówno ta wysoka - literatura i teatr na światowym poziomie, jak i ta popowa, w wymiarze klubowym i występów drag; historia natomiast i obecność w niej osób nieheteronormatywnych to wciąż temat na tyle tabuizowany, że warto docenić przytoczone opowieści pokroju tej o siedemnastowiecznym właścicielu pałacu Brühla. O ile jednak trudno o fakty historyczne z zamierzchłej przeszłości (zwłaszcza poparte jednoznacznymi źródłami), to na pewno dokumentuje "HomoWarszawa" historię dużo nam bliższą, ukazując losy raczkującego ruchu gejowsko-lesbijskiego końca ubiegłego stulecia. Najwięcej kontrowersji budzi jak dotąd nadmierna - zdaniem niektórych - koncentracja na miejscach schadzek i uciech seksualnych. Ale czyż nie pozostają także częścią gejowskiej kultury i jej rytuałów? W epoce przed-internetowej i przed-clubbingowej, to te właśnie miejsca pełniły funkcję punktów kontaktowych i adresów sch...   ( Pozostało znaków: 5268 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186822   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Warszawa wyoutowana Okładka książki
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku