logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
0
47

W Rzeszowie nie ma Mleka

8 nominacji do Oskarów to za mało

Dodano: 09.02.2009, Aktualizacja: 09.02.2009

Na ekranach kina całego naszego kraju wyświetlany jest "Obywatel Milk", najnowszy film Gusa Van Santa ("Słoń", "Paranoid Park"). Niestety, wygląda na to, że albo nieświadomie, albo z premedytacją, podział na Polskę klasy A i B jest kultywowany. W Rzeszowie "Mleka" nie ma i najprawdopodobniej go nie będzie. Rzeszów - stolica województwa ubiegająca się o status metropolii - miasto, będące sto lat za homofobami.

- Hubert Zięba - Na ekranach kina całego naszego kraju wyświetlany jest "Obywatel Milk", najnowszy film Gusa Van Santa ("Słoń", "Paranoid Park"). Niestety, wygląda na to, że albo nieświadomie, albo z premedytacją, podział na Polskę klasy A i B jest kultywowany. W Rzeszowie "Mleka" nie ma i najprawdopodobniej go nie będzie. Rzeszów - stolica województwa ubiegająca się o status metropolii - miasto, będące (parafrazując znane porzekadło) sto lat za homofobami. W Rzeszowie, stolicy województwa podkarpackiego są "aż" dwa kina, które wyświetlają względnie aktualny dla reszty kraju repertuar. Kiedyś było ich więcej: było obecnie pogrążone w letargu kino Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie ("słynnego" z odmówienia pozwolenia na organizację "Żywej biblioteki"), było kino Mewa, Iluzjon, a także alternatywny Rejs. Od kilku lat funkcjonują tylko dwa: Zorza i największy na Podkarpaciu, 4-salowy Helios (wchodzący w skład ogólnopolskiej sieci kin). Gdy na ekranach kin całej Polski wyświetlana była "Tajemnica Brokeback Mountain", w Heliosie nie można było jej zobaczyć. Pamiętam,...   ( Pozostało znaków: 4559 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186762   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku