logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
1
26

Oddawanie krwi - z czystym sumieniem

Lesbijki i geje mogą już pomagać

Dodano: 19.07.2007, Aktualizacja: 19.07.2007

Zapewne pamiętacie, iż wokół oddawania krwi istniała nieprzyjemna dość otoczka związana z faktem, iż jako ryzykowne kontakty seksualne, uniemożliwiające oddanie krwi, brano pod uwagę kontakty homoseksualne. Nie było w ankiecie, którą należy wypełnić przed oddaniem krwi (warunek konieczny), pytania o to w jakim "otoczeniu" odbył się ów stosunek - czy pomiędzy partnerami/partnerkami żyjącymi w stałych monogamicznych związkach czy też w klubie w darkroomie, bez zabezpieczeń...

- Yga Kostrzewa - W zeszłym tygodniu, podobnie jak w jeden z upalnych dni zeszłego roku, wybrałam się do Centrum Krwiodawstwa w Warszawie (www.rckik-warszawa.com.pl) w celu honorowego oddania krwi. Od ponad 10 już lat rok w rok stosuję tę zasadę - wiem, iż podczas wakacji krwi jest szczególnie mało, brakuje jej także w ciągu całego roku, ale to podczas lata zdarza się najwięcej wypadków i najmniej osób oddaje krew, a jest ona częstokroć niezbędna przy ratowaniu komuś życia. Z roku na rok więc oddaję część siebie, aby pomóc innym... - można to też tak ująć. Robię to bo wiem, jak może to być ważne dla drugiego człowieka, który znalazł się w potrzebie, ale także mam ogromną świadomość społecznej wagi honorowego krwiodawstwa. I z roku na rok obserwuję zmiany. Niestety są to zmiany na gorsze pod wieloma względami, które pokrótce tu przedstawię, ale jest też - szczególnie nas interesująca -...   ( Pozostało znaków: 3830 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186638   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Oddawanie krwi - z czystym sumieniem Kwestionariusz CK Warszawa
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku