logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
0
11

Wywiady Repliki: Krystian Legierski

Mój homoseksualizm to tylko jeszcze jedna inność

Dodano: 21.12.2006, Aktualizacja: 21.12.2006

Jeśli dla kogoś homoseksualizm jest kwestią czysto prywatną, seksualną, którą załatwia przez 15 minut w darkroomie w gejowskim klubie - to nie jest zainteresowany czynieniem z tego kwestii politycznej. Taka osoba gejem jest tylko w tym darkroomie, poza nim udaje heteryka. Natomiast tym wszystkim, którzy gejami są na co dzień, chciałbym uświadomić, że warto czynić z orientacji seksualnej kwestię polityczną...

Mariusz Kurz: Od niedawna w radiu TOK FM prowadzisz audycję "Lepiej późno niż wcale" o gejach i lesbijkach (w każdą niedzielę o północy). Kiedy po raz pierwszy powiedziałeś publicznie, że jesteś gejem? Krzystian Legierski: Po raz pierwszy tego nie powiedziałem, tylko to pokazałem. 4,5 roku temu "Machina" opublikowała duży tekst o homoseksualistach. Na okładce pojawiło się zdjęcie dwóch facetów w niedwuznacznie erotycznej pozie. Jednym z nich byłem ja. MK: Dlaczego się zgodziłeś? Marcin Prokop z "Machiny" zaproponował mi to zdjęcie po tym, jak w żadnej agencji nie mogli znaleźć modeli, którzy by się zgodzili na homoerotyczną fotkę. W 38-milionowym kraju! Pomyślałem, że właściwie dlaczego ja nie miałbym trochę "popromować homoseksualizmu"? Potem pojawiły się głosy, że to zdjęcie zaszkodziło środowisku, że było zbyt erotyczne, że należało pokazać "normalną" czyli nieerotyczną parę. Nie zgadzam się z tym. Były potem nieerotyczne pary w akcji "Niech nas zobaczą" i skandal był jeszcze większy. MK: Zdjęcie pojawiło się nie tylko na okładce "Machiny", ale też na billboardach w całym kraju. KL: Pierwszego dnia czułem się trochę dziwnie. Szedłem ulicą i co rusz widziałem swoją gębę na różnych budynkach itd. Raz jakieś dziewczyny rozpoznały mnie na przystanku, autobus nie mógł ruszyć, zrobiło się małe zbiegowisko. Na jednym billboardzie w Warszawie zobaczyłem napis "czekolada z importu", co mnie rozbawiło, bo przecież nie jestem z import...   ( Pozostało znaków: 6188 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186579   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady Repliki: Krystian Legierski Krystian Legierski
fot. Oiko Petersen
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku