logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
14

Koosie z ukoosa

O czym ta parada?

Dodano: 11.07.2006, Aktualizacja: 11.07.2006

To że zawsze znajdą się ludzie wystarczająco mali, by trochę pooszczerzać - już przywykłem. Że nie brakuje takich, którzy połaszą się na kawałek cudzego - także. Że nasz kraj żyje od świętego uniesienia, do zinstytucjonalizowanego wniebowstąpienia - nic nowego. Wszystko to pikuś, do takiego oglądu rzeczywistości w tym kraju przywykłem już dawno. Niedługo potem jednak wydarzyło się coś, co na dobre dało mi do myślenia...

Nie opadł jeszcze kurz po warszawskiej Paradzie, już zaczęło się sypanie piaskiem w oczy. Posłanka została odsądzona od czci i wiary za sparafrazowanie słów jeszcze-nie-świętego Duchowego Patrona Narodu, politycy w niedzielny poranek telewizyjny prześcigali się w wyliczaniu wynaturzeń pokojowego przemarszu przez miasto, a w samym środowisku znów pojawiły się zaostrzone kijki, wskazujące precyzyjnie na zniknięcie jakichś kolosalnych kwot z prywatnych kont organizatorów Dni Równości. Już prawie okazywało się, że wszystko było nie tak, a podczas oficjalnej imprezy bawili się tylko cudzoziemcy, podczas gdy wybiedzeni polscy geje zmuszeni byli świętować w innych, daleko wystawniejszych, niż elita, klubach. Wszystko to uznać można co najwyżej za przejaw polskiego folkloru, tak politycznego, jak i środowiskowego, na szczęście poddającego się w miarę obiektywnej weryfikacji: Posłankę można pociągnąć do sądu i ustalić jednoznacznie, obraża...   ( Pozostało znaków: 4009 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186540   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Koosie z ukoosa koosie czyli Marcin Pietras
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku