logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
1

Dwie godziny swobody

Pietras o Paradzie Równości

Dodano: 13.06.2006, Aktualizacja: 13.06.2006

Pod budynkiem Sejmu nic nie zapowiadało jeszcze skali wydarzenia, przestrzeń zamknięta ze wszystkich stron nie pozwalała ogarnąć całokształtu rozgwarzonego zbiorowiska. Dawało się jednak wyraźnie odczuć, jak z minuty na minutę pogodny tłumek gęstniał, tumult nieco narastał, m.in. za sprawą muzyki, puszczanej z platformy...

Tegoroczna parada rozpoczęła się dla mnie raczej niefortunnie, od niemożności odnalezienia pozostałej części delegacji IS, bo - rzecz jasna - jak paradować, to w kupie. Dzięki temu zyskałem jednak niepowtarzalną możność przyjrzenia się przemarszowi z każdej strony, i za to głównym winowajcom mojego spóźnienia na miejsce zbiórki serdecznie dziękuję (i niech teraz mi ktoś wytknie, że jestem pesymistą...:) Pogoda dopisała wyjątkowo - jeszcze poprzedniego wieczora w Warszawie było bardzo chłodno i deszczowo. Teraz słońce rozświeciło się prawdziwie jak na prawie-już-lato przystało. Pod budynkiem Sejmu nic nie zapowiadało jeszcze skali wydarzenia, przestrzeń zamknięta ze wszystkich stron nie pozwalała ogarnąć całokształtu rozgwarzonego zbiorowiska. Dawało się jednak wyraźnie odczuć, jak z minuty na minutę pogodny tłumek gęstniał, tumult nieco narastał, m.in. za sprawą muzyki, puszczanej z platformy. Ostatnie poszukiwania znajomych, namierzanie się przez komórki. W końcu krótko przed wpół do drugiej pada hasło: "musimy ruszać". Dudniąca platforma wbija się klinem w rozstępujące się zbiegowisko. Skręca w uliczkę, ludzie, nieco rozproszeni jej przejazdem i na początku nieco zdezorientowani, szybko wypełniają przestrzeń tuż za nią. Początki trasy wiodą wąskimi wąwozami ...   ( Pozostało znaków: 5474 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186531   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dwie godziny swobody foto www.jarekch.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku