logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
11

Parada nie z tej ziemi

Tęczowa twarz IV RP

Dodano: 12.06.2006, Aktualizacja: 12.06.2006

Największą zagadką tegorocznej Parady Równości będzie liczba jej uczestników. W pewnym momencie media informowały o 20.000. Po kilku godzinach "namysłu" demonstrantów było już "tylko" 3.000...

Największą zagadką tegorocznej Parady Równości będzie liczba jej uczestników. W pewnym momencie media informowały o 20.000. Po kilku godzinach "namysłu" demonstrantów było już "tylko" 3.000. Według osób, które obserwowały paradę na wysokości Ul. Marszałkowskiej, przemarsz trwał około pół godziny, czyli trochę za długo jak na 3.000 osób. Uczestnicy też są zgodni, że było nas znacznie więcej. Skąd więc te 3.000? W którym miejscu dokonano szacunku liczby demonstrantów? Te pytania pozostaną bez odpowiedzi. Odpowiedzi doczekały się natomiast inne pytania. Czy parada będzie legalna i odpowiednio chroniona? Jak przyjmą nas mieszkańcy Warszawy? Jakie będą echa w mediach? Dziś już wszystko wiadomo i obraz, jaki przedstawia się po tęczowej sobocie napawa optymizmem. Tak - Parada Równości była legalna. Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego oraz wyroku NSA trudno było oczekiwać innej decyzji. To ogromna zasługa Fundacji Równości, organizatorek poznańskiego Marszu Równości oraz Fundacji Helsińskiej,...   ( Pozostało znaków: 4275 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186530   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Parada nie z tej ziemi foto www.jarekch.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku