logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
17

Sprężyny postępu

Prawica jako "sojusznik" gejów i lesbijek

Dodano: 22.05.2006, Aktualizacja: 22.05.2006

Wbrew temu, co wyobrażają sobie nasi deputowani i Elity, w pedalskich pochodach najmniej ostatnio można znaleźć pedałów. Bo nikt nie lubi być obrażany. Panu Ministrowi udało się za jednym zamachem obrazić i wykluczyć ze sfery społecznej całkiem spore grupy, i tak już zrażone monochromatycznymi wizjami praworządności i koncepcją jednokierunkowego dialogu. Nie wspominając o poruszeniu, jakie coraz częściej udaje mu się podobnymi wystąpieniami wywołać w cywilizowanym świecie...

Polityczny kabarecik przybiera na sile. Po licytacji coraz radykalniejszych tez, przywdzianych dla niepoznaki w formę zapytań, okazuje się, że geje i lesbijki są najpotężniejszą grupą społeczną. Skalą wpływów przebijajamy zawsze skutecznie protestujących górników i kolejarzy, zawsze nieetycznie protestujące pielęgniarki i nauczycieli, wnikamy koneksjami głębiej, niż macki wszystkich baronów, prezesów i mafiozów razem wzięte. Poniekąd za komplement uznać należy przekonanie wciąż-jeszcze-ministra - bądź co bądź - edukacji, jakoby tylko grupy homoseksualne (przez niedopatrzenie zapewne nie nazwane jeszcze oficjalnie homobojówkami) dysponowały taką liczebnością i stopniem zorganizowania, by doprowadzić do masowych protestów przeciw Jego Wice-Rosłości. Warto zauważyć, że przy całym rozmachu przedsięwzięcia, mechanizmem zmasowanego ataku sterują tak naprawdę ledwie dwie sprężyny: przodownik stołecznych środowisk łże-artystycznych, niejaki Krystian L., oraz samozwańczy acz nieopalony działacz Szymon N. (albo Robert B., zapewne za chwilę okaże się, że zważywszy na wpływy, jakimi dysponują, stanowią swoje bliźniacze odbicie i jedność w dwójcy). To również pochlebstwo, bowiem tym samym wpisani zostaliśmy w nurt pop-polityki sterowanej z ledwie kilku (dwóch?) foteli. Więcej nawet - po narastającej ilości afektowanych oświadczeń na temat kto się z kim poboczył, cotygodniowych orędź dotyczących okładania się torebkami przez niedoszłych koalicjantów, można by s...   ( Pozostało znaków: 6276 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186521   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Sprężyny postępu Marsz Tolerancji w Krakowie (fot. Jurek Szajta, innastrona.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku