logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
6

Bullterier w szpilkach

J. Edgar Hoover

Dodano: 23.03.2006, Aktualizacja: 23.03.2006

Życie prywatne szefa FBI było tematem tabu. Jakiekolwiek insynuacje traktowane były jako wymówienie wojny. Hoover - wieczny kawaler - nie pojawiał się nigdy w towarzystwie pań. Rolę małżonki przejął jego zastępca - Clyde Tolson. Prawdziwe sensacje ukazują się jednak dopiero, gdy wejdziemy w sferę plotek i wypowiedzi osób, mających mniej formalne kontakty z szefem FBI...

Nakładem wydawnictwa "Sic!" ukazała się właśnie książka z gatunku "political fiction" o jednej z najbardziej wpływowych osobistości w historii USA: Johnie Edwardzie Hooverze. Podczas gdy autorzy większości publikacji stricte biograficznych woleli nie wypowiadać się zbyt obszernie na temat prywatnego życia Hoovera, Marc Dugain w "Klątwie Edgara" nie ukrywa niczego... a jest o czym pisać. Hoover był już kimś J. Edgar Hoover rozpoczął swoją karierę, gdy jako młody absolwent prawa został mianowany szefem wydziału prokuratury powołanego w celu "obserwowania" komunistów. Hoover poczuł się doskonale w roli pogromcy czerwonych. Już po trzech miesiącach pracy mógł się pochwalić listą 150.000 nazwisk podejrzanych. Hoover był już kimś. Dzięki swojej czarnej, albo raczej czerwonej liście już cztery lata później objął stanowisko szefa BOI (Biuro Śledcze). Pomógł mu w tym prokurator generalny, który odwdzięczył się za informacje o politycznych przeciwnikach z listy Hoovera. W 1924 roku BOI nie...   ( Pozostało znaków: 4225 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186501   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Bullterier w szpilkach Edgar Hoover i Clyde Tolson
Mary i Clyde (fotomontaż znaleziony w internecie)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku