logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
2

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Jesteśmy razem!

Dodano: 06.03.2006, Aktualizacja: 06.03.2006

Początek marca to wielkie święto dla ludzi wolności w Polsce. Przez kraj przetaczają Manify czyli wielkie, kolorowe manifestacje środowisk feministycznych i osób, które wspierają kobiety w walce z szowinistycznym patriarchatem, który w aktualnym sezonie politycznym wzrósł w siłę i rozparł się na salonie władzy. Ale, jak głosi jedno z haseł tegorocznej warszawskiej Manify: przeTRWAMy! Na znaczkach zaś, które manifestantki i manifestanci będą nosić na demonstracji w stolicy widnieje napis "KFUCK the DUCK", co można przetłumaczyć jako "Spieprzaj, dziadu!"...

Początek marca to wielkie święto dla ludzi wolności w Polsce. Przez kraj przetaczają Manify czyli wielkie, kolorowe manifestacje środowisk feministycznych i osób, które wspierają kobiety w walce z szowinistycznym patriarchatem, który w aktualnym sezonie politycznym wzrósł w siłę i rozparł się na salonie władzy. Ale, jak głosi jedno z haseł tegorocznej warszawskiej Manify: przeTRWAMy! Na znaczkach zaś, które manifestantki i manifestanci będą nosić na demonstracji w stolicy widnieje napis "KFUCK the DUCK", co można przetłumaczyć jako "Spieprzaj, dziadu!". Warto przy tej okazji przypomnieć, że w grudniu minionego roku Komitet Praw Człowieka działający przy ONZ skierował do premiera Marcinkiewicza komunikat, w którym czytamy m.in.: "Komitet ponawia swoje głębokie zaniepokojenie restrykcyjnym prawem aborcyjnym w Polsce, które może zachęcać kobiety do korzystania z niebezpiecznych, nielegalnych aborcji, którym towarzyszy ryzyko zagrożenia życia i zdrowia. Komitet jest również zaniepokojony niedostępnością aborcji w praktyce nawet kiedy prawo na nią zezwala, na przykład w przypadkach, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, jak równi...   ( Pozostało znaków: 4779 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186494   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! Czyli Kochanowski komentuje Manifa Gdańsk 2005, fot.: obin.org
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku