logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
8

To wielki film!

Yga Kostrzewa o "Tajemnicy Brokeback Mountain"

Dodano: 22.02.2006, Aktualizacja: 22.02.2006

Zanim wybrałam się na film "Tajemnica Brokeback Mountain", przeczytałam kilka recenzji w polskich gazetach i czasopismach, aby zobaczyć, co nasi krytycy filmowi mają do powiedzenia na ten temat. W recenzjach była mowa o "gejowskim westernie" czy też "gejowskim filmie o kowbojach" lub też "filmie o kowbojach-gejach". Mało komentarzy dotyczyło prawdziwych, głębokich relacji, jakie łączyły owych kowbojów...

Zanim wybrałam się na film "Tajemnica Brokeback Mountain", przeczytałam kilka recenzji w polskich gazetach i czasopismach, aby zobaczyć, co nasi krytycy filmowi mają do powiedzenia na ten temat. W recenzjach była mowa o "gejowskim westernie" czy też "gejowskim filmie o kowbojach" lub też "filmie o kowbojach-gejach". Mało komentarzy dotyczyło prawdziwych, głębokich relacji, jakie łączyły owych kowbojów czy też stwierdzenia faktu, iż nie jest to film gejowski w ścisłym tego słowa znaczeniu, w jakim być może już się przyzwyczailiśmy określać filmy z pewnego nurtu. Według mnie filmu tego w ogóle nie możemy nazwać "gejowskim", gdyż nie występują tam prawie elementy związane ze współczesną "kulturą gejowską", tak dobrze znaną z przekazów medialnych, sztuki, czy też jaką możemy widzieć głównie w dużych ośrodkach miejskich za granicą lub w Polsce - klubów gejowsko-lesbijskich, klubów tylko dla facetów, występów drag queen i drag kings, saun, fotografii erotycznej, nie mówiąc już o wszelkich Gay Prides, które wpisały się na trwałe w krajobraz prawie wszystkich większych miast Europy i USA. Tego wszystkiego nie ma w tym filmie. Jest za to pokazany dramat uczucia dwóch osób, które w sposób naturalny nie mogą funkcjonować na zasadzie normalności łączących ich namiętności. Nie mogą dlatego, iż jeszcze 40 lat temu taka miłość była surowo potępiana przez społeczeństwo. ...   ( Pozostało znaków: 5865 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186491   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
To wielki film! Tajemnica Brokeback Mountain
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku