logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
0
47

Filmowe wydarzenie roku: Tajemnica Brokeback Mountain

Krzysztof Tomasik o najnowszym filmie Anga Lee

Dodano: 22.02.2006, Aktualizacja: 22.02.2006

Z wielkim hukiem na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film Anga Lee "Tajemnica Brokeback Mountain", laureat Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji, triumfator Złotych Globów, który sukces powtórzy prawdopodobnie także w czasie rozdawania Oscarów. Ta opowieść o miłości kowbojów to kolejny krok w historii przedstawiania homoseksualizmu na ekranie. Wszystko wskazuje na to, że milowy...

Z wielkim hukiem na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film Anga Lee "Tajemnica Brokeback Mountain", laureat Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji, triumfator Złotych Globów, który sukces powtórzy prawdopodobnie także w czasie rozdawania Oscarów. Ta opowieść o miłości kowbojów to kolejny krok w historii przedstawiania homoseksualizmu na ekranie. Wszystko wskazuje na to, że milowy. "Tajemnica Brokeback Mountain" to kilkanaście lat z życia dwóch mężczyzn. Ennis Del Mar (Heath Ledger) i Jack Twist (Jake Gyllenhaall) poznają się przypadkiem, gdy obaj szukają zatrudnienia, a następnie spędzają wspólnie prawie całe lato, niemal odcięci od świata, na górze Brokeback, gdzie pilnują owiec. Początkowa nieufność szybko przeradza się w sympatię, a następnie namietność, która zapoczątkuje głębokie uczucie. Gdy poznajemy bohaterów, wszystko jeszcze może się wydarzyć. Mają zaledwie po 19 lat, są młodzi, wolni, nie do końca zdecydowani co chcą robić w życiu i kim być. Jest początek lat 60. ubiegłego wieku. Uczucie, które pojawiło się między nimi, powinno wszystko zmienić, ale zmienia niewiele. Po opus...   ( Pozostało znaków: 4680 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186486   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Filmowe wydarzenie roku: Tajemnica Brokeback Mountain Kadr z filmu "Tajemnica Brokeback Mountain"
Monlith Plus
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku