logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
5

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Święto przyjaźni

Dodano: 10.02.2006, Aktualizacja: 10.02.2006

Idą Walentynki i to jest znakomity powód, żeby poświęcić słów kilka miłości, aczkolwiek nie tylko. Zanim jednak do romantycznych uniesień przejdę, słowo o amerykanizacji polskiej kultury. Jak mniemam, w czasie tegorocznych Walentynek rządząca Siła Przewodnia będzie wiele pluła jadem tradycjonalistycznym na skomercjalizowane i "obce kulturowo" Polkom i Polakom święto...

Idą Walentynki i to jest znakomity powód, żeby poświęcić słów kilka miłości, aczkolwiek nie tylko. Zanim jednak do romantycznych uniesień przejdę, słowo o amerykanizacji polskiej kultury. Jak mniemam, w czasie tegorocznych Walentynek rządząca Siła Przewodnia będzie wiele pluła jadem tradycjonalistycznym na skomercjalizowane i "obce kulturowo" Polkom i Polakom święto. Chciałbym przeto uprzedzająco zauważyć, że tuż po drugiej wojnie światowej wiele polskich rodzin nie ubierało choinki na Boże Narodzenie pamiętając, że jest to zwyczaj... niemiecki. Może zatem w ramach poszukiwania "rdzennie polskiej" tradycji do święta Kupały wrócić? W końcu chrześcijaństwo też ze zgniłego zachodu przyszło... A co do komercji: to, jak przeżywamy święto, którekolwiek zresztą, zależy od nas. Możemy nabyć urocze serduszka, wysłać kilka kiczowatych e-karteczek i mieć z głowy. Ale - i do tego namawiam - możemy przeżyć ten dzień jako święto tych, których kochamy i którzy są dla nas ważni. Jasne, najważniejsza jest szalona, romantyczna, dozgonna, wiern...   ( Pozostało znaków: 4449 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186483   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku