logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
7

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Queerowego Nowego Roku!

Dodano: 20.12.2005, Aktualizacja: 20.12.2005

Dobrnęliśmy zatem do końca tego roku z uczuciami co najmniej mieszanymi. Z jednej strony bulwersujące wydarzenia poznańskie pozostawiły wrażenie staczania się polskiej demokracji do autorytarnego (kaczego) dołu. Z drugiej jednak mobilizacja środowisk prodemokratycznych i przede wszystkim orzeczenie Sądu Administracyjnego o nielegalności zakazu Marszu Równości wlał w nasze queerowe serca odrobinę otuchy...

Dobrnęliśmy zatem do końca tego roku z uczuciami co najmniej mieszanymi. Z jednej strony bulwersujące wydarzenia poznańskie pozostawiły wrażenie staczania się polskiej demokracji do autorytarnego (kaczego) dołu. Z drugiej jednak mobilizacja środowisk prodemokratycznych i przede wszystkim orzeczenie Sądu Administracyjnego o nielegalności zakazu Marszu Równości wlał w nasze queerowe serca odrobinę otuchy. Okazuje się, że rozsiadłwszy się w Sejmie, Senacie i Pałacu Prezedenckim Kaczory nie posiadły jednak pełni władzy i nie mogą robić wszystkiego, co im tylko szownistyczna, schorowana, jak pisał Tischner, wyobraźnia podpowie. I to jest owo ziarno otuchy i nadziei. Niemniej jednak łatwo nie będzie. W Krakowie popis żenującej ksenofobii dało po raz kolejny arcykatolickie stowarzyszenie Piotra Skargi, wywieszając w całym mieście wielkie plakaty z hasłem "Stop deprawacji homoseksualnej". Wolność słowa, jasne. Zastanawiam się tylko, czy rzeczywiście krakowianie i krakowianki czują się dumni z faktu, że podróżni wychodzący z dworca kolejowego w ramach pierwszych wrażeń z Grodu Kraka napotykają na owe plakaty, wywieszone w gablotach prawdopodobnie nale...   ( Pozostało znaków: 5368 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186466   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku