logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
29

Geje i wiara

Bóg kocha swoje homoseksualne dzieci

Dodano: 09.12.2005, Aktualizacja: 09.12.2005

Do sprawy można podejść na dwa sposoby. Albo z punktu widzenia legislacji Kościoła katolickiego, albo miłości bliźniego - zaczyna 40-letni Janek (imię zmienione), który na portalach gejowskich przybiera imię Juanity. Jest on moim przewodnikiem po zamkniętym świecie ultra katolików, którym Bozia dała odmienną orientację seksualną...

Do sprawy można podejść na dwa sposoby. Albo z punktu widzenia legislacji Kościoła katolickiego, albo miłości bliźniego - zaczyna 40-letni Janek (imię zmienione), który na portalach gejowskich przybiera imię Juanity. Jest on moim przewodnikiem po zamkniętym świecie ultra katolików, którym Bozia dała odmienną orientację seksualną. Braterska miłość Janek na własnej skórze doświadczył stosunku kleru do homoseksualizmu, więc doskonale wie, co mówi. Ponad 20 lat temu postanowił zostać zakonnikiem. Po maturze miał roczny nowicjat w Poznaniu, następnie w Krakowie rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne. W latach 80. publikował na łamach "Tygodnika Powszechnego". Jako przyszły dominikanin mieszkał wtedy w seminarium, pełnym uroczych i uduchowionych młodzieńców. Niektórzy przełożeni patrzyli na nich nie tylko z ojcowską miłością. Janek pokazuje mi na fotografii jednego ze współbraci. - To była moja pierwsza miłość - uśmiecha się. Opowiada, że homoseksualne skłonności były jednym z głównych powodów pozbywania się niedoszłych braci. - Tam nie ma mowy o prawach człowieka, tajemnicy koresponden...   ( Pozostało znaków: 4686 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186463   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku