logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
19

Bezprawie i niesprawiedliwość

Po Marszu Tolerancji w Poznaniu

Dodano: 20.11.2005, Aktualizacja: 20.11.2005

Stało się. Oto IV RP pokazała na co ją stać. Jeśli ktoś pocieszał się, że przedwyborcze zapowiedzi prawicy były tylko polityczną grą, to najpóźniej wczoraj szalenie się rozczarował. Sobotnia demonstracja o tolerancję zakończyła się porażką dla młodej polskiej demokracji. Policja niczym "peerelowskie" ZOMO brutalnie przerwała "Marsz Tolerancji" i zatrzymała ponad 60-ciu demonstrantów - grozi im kara grzywny lub areszt...

Stało się. Oto IV RP pokazała na co ją stać. Jeśli ktoś pocieszał się, że przedwyborcze zapowiedzi prawicy były tylko polityczną grą, to najpóźniej wczoraj szalenie się rozczarował. Sobotnia demonstracja o tolerancję zakończyła się porażką dla młodej polskiej demokracji. Policja niczym "peerelowskie" ZOMO brutalnie przerwała "Marsz Tolerancji" i zatrzymała ponad 60-ciu demonstrantów. To wydarzenie bezprecedensowe w krajach wschodniej Europy, który odzyskały niedawno wolność. Awantura o poznański Marsz rozpoczęła się tak samo jak wszystkie poprzednie próby zorgranizowania demonstracji przeciw ksenofobii i homofobii. Organizatorzy mimo spełnienia wszystkich wymogów otrzymali odmowę. W Poznaniu oficjalnym powodem zakazu Marszu było bezpieczeństwo demonstrujących oraz mieszkańców Poznania i ich mienia. Nie obawiano się oczywiście, że to demonstrujący będą zagrożeniem. Z wypowiedzi prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego wynika, że władze miasta przestraszyły się faszo-kiboli oraz znanych ze skłonności do rękoczynów członków Młodzieży Wszechpolskiej. Już sam prolog Marszu Równości jest absurdalny. Odmawia się gwarantowanego przez Konstytucję prawa do demonstracji, gdyż postulaty manifestantów (tolerancja) są niezgodnie z poglądami agresywnych przeciwników. Krótko mówiąc: pan Grobelny przyznał się, że rządzenie tak dużym miastem jakim jest Poznań znacznie przekracza jego możliwości. Nie popisał się ta...   ( Pozostało znaków: 6033 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186454   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku