logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
1

Czytelnia: Baby Neumann

Bulwar zachodzącego słońca

Dodano: 16.11.2005, Aktualizacja: 16.11.2005

To był mój świat, stamtąd pochodziłem - Hollywood, to mistyczne miejsce, gdzie wszyscy są piękni i mają wspaniałe fryzury (oczywiście oprócz tych złych, których praktycznie zawsze można na pierwszy rzut oka rozpoznać). W Hollywood zawsze świeci słońce, gdy miłość rozkwita, i zawsze pada, kiedy jest smutno. Tam nawet kolory są bardziej kolorowe (Eastmancolor, Technicolor, Truecolor), a uczucia bardziej prawdziwe; na każdym kroku czyha przygoda i nikt nie ma pryszczy, nikt nie chodzi do kibelka i wszystko się zawsze dobrze kończy...

Moje szare rodzinne miasteczko w najohydniejszej części Nadrenii Westfalii nie mogło być moją ojczyzną. Wiedziałem o tym już on najmłodszych lat. Po prostu po moich narodzinach mnie zamieniono. Mamusia - amerykańska gwiazda filmowa- a może to była jakaś rzymska Contessa, urodziła mnie w trakcie podróży po Niemczech, a potem zostałem przez zgrzybiałą mamkę podmieniony w szpitalu na dziecko, które wychowali później moi nudni "rodzice". Tamten zaś bachor korzysta teraz niezasłużenie z przywilejów rozkoszując się jachtami, pałacami i światowymi metropoliami, podczas gdy ja- biedny miś, borykam się z losem. Tak właśnie musiało być i kropka. Gdy opowiedziałem tę moją teorią, mając lat pięć!, mojej mamusi, biedaczka, przeżyła ciężki szok, który próbowałem łagodzić propozycją, aby oddać mnie do adopcji. Może zainteresowałby się mną jakiś śródziemnomorski książę albo kosmopolityczna rodzina artystów. Nie była to dobra propozycja- mama zaszlochała o kilka decybeli głośniej. Nie poruszałem już więcej tego tematu. W kilka lat później odkryłem jednak wreszcie moją prawdziwą ojczyznę. Znalazłem ją w telewizji- nie, wcale nie w tych opłakanych produkcjach krajowych, lecz w amerykańskich filmach fabularnych, które uwielbiałem oglądać. To był mój świat, stamtąd pochodziłem- Hollywood, to mistyczne miejsce, gdzie wszyscy są piękni i mają wspaniałe fryzury (oczywiście oprócz tych złych, których praktycznie zawsze można na pierwszy rzut oka rozpoznać). W Hollywood zawsze świeci słońce, gdy miłość rozkwita, i zawsze pada, kiedy jest smutno. Tam nawet kolory są bardziej kolorowe (Eastmancolor, Technicolor, Truecolor), a uczucia bardziej prawdziwe; na każdym kroku czyha przygoda i nikt nie ma pryszczy, nikt nie chodzi do kibelka i wszystko się zawsze dobrze kończy. Im bardziej intensywnie zajmowałem się moja hollywoodzką ojczyzna z wyboru, tym więcej dowiadywałem się o tym magicznym miejscu, przedmieściu miasta aniołów. Za każdym z filmów, kryła się druga, nie mniej pasjonująca i powabna rzeczywistość: Hollywood- geograficzny punkt na mapie w stanie Kalifornia. Tam żyły, kochały i naprawdę cierpiały prawdziwe gwiazdy, a często gęsto ich perypetie ciekawsze były niż ich filmy. Jakże rozczarowana swym losem była Bette Davis, jak tragiczny był wypadek samochodowy Montgomerego Clifta, przedawkowanie Marlyn Monroe, szaleństwo Joan Crawford i zagadkowa śmierć Ramona Novarro. Jak pasjonujące były kłótnie i pojednania Richarda Burtona i Elizabeth Taylor, skandale narkotykowe i ceremonie wręc...   ( Pozostało znaków: 10624 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186452   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czytelnia: Baby Neumann Okładka książki "Nie do wiary"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku