logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
14

I po wyborach!

Czyli pierwsza runda za nami

Dodano: 28.09.2005, Aktualizacja: 28.09.2005

Politycy tkwią ciągle w autostereotypie Polski jako kraju konserwatywnego i rodzinnego. W efekcie wszyscy gonią za pewnym wyobrażeniem, które od dawna nie istnieje. Dochodzi do takich absurdów, że politykę wspierającą tradycyjne rodziny będzie stosować prawdopodobnie Jarosław Kaczyński, czyli kawaler mieszkający z mamą i kotami...

Dla wszystkich znudzonych kampanią wyborczą nie mam dobrych wiadomości, koszmar nigdy się nie kończy, więc choć wybraliśmy parlament, wyścig polityczny trwa dalej i prawdopodobnie dopiero będzie nabierać kolorów. Trudno powiedzieć kogo jeszcze pochłonie, bo do tej pory było dość pechowo, a nawet tragicznie. Najpierw w przedbiegach odpadła Maria Szyszkowska, której nie udało się zebrać 100 tys. podpisów poparcia. Potem zaskoczył Zbigniew Religa, nagle rezygnując z wyścigu i popierając Donalda Tuska. Po drodze wykończono Włodzimierza Cimoszewicza, a w przeddzień wyborów zmarła Wiesława Surażska i tragicznie zginął Daniel Podrzycki. Ostatnia dwójka to nazwiska dość istotne dla środowiska gejowsko-lesbijskiego. Choć Podrzycki nie miał większych szans w wyborach, założona przez niego Polska Partia Pracy wpuściła na swoją listę m.in. Antyklerykalną Partię Postępu 'Racja', to stąd kandydowała do sejmu Maria Szyszkowska. Przeciwległy biegun stanowi Wisła Surażska, która startując z siódmego miejsca warszawskiej Platformy Obywatelskiej prawdopodobnie zostałaby posłanką. Surażska była jedną z najbardziej cenionych specjalistek od polityki regionalnej, miała niestety na swoim koncie także wyjątkowo homofobiczne artykuły i wystąpienia w programie Jana Pospieszalskiego. Choć eufemistycznie mówiąc nie byłem wielbicielem jej poglądów, poczułem niesmak widząc, że Platforma Obywatelska na swojej oficjalnej stronie nie znalazła miejsca by umieścić najmniejszy nawet nekrolog swojej kandydatki. Same wyniki wyborów nie były chyba dla nikogo zaskoczeniem. Mogło oczywiście zdziwić znalezienie się PIS-u przed PO czy dość słaby wynik Ligi Polskich Rodzin, ale są to w gruncie rzeczy przesunięcia niewiele znaczące, bo i tak przynajmniej od pół roku wiadomo jakie ugrupowania będą tworzyć rząd. D...   ( Pozostało znaków: 7618 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186435   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku