logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
13

Wywiady IS eXtra - Robert Biedroń

Rozmowa z prezesem KPH i kandydatem na posła z listy SLD

Dodano: 20.09.2005, Aktualizacja: 20.09.2005

Nasza kwestia to kwestia polityczna! Aby cokolwiek zmienić należy rozmawiać z politykami i należy uczestniczyć w sprawowaniu władzy i tworzeniu prawa. Nikt za nas tego nie zrobi... prawo kandydować, bo jeśli ktoś staje się prezesem KPH to nie traci biernego i czynnego prawa wyborczego... Rozumiem prof. Szyszkowską. Liczyła na to, że dwa miliony gejów i lesbijek poprze ją w jej staraniach o zostanie kandydatką na prezydenta - nie udało się i nie mogło się udać...

Radek Oliwa: Co cię skłoniło do tego, aby zostać działaczem gejowskim? Robert Biedroń: To już tak dawno, że zaczynam zapominać. Z całą pewnością niezgoda na to, co się dzieje w naszym kraju. Uważam, że sytuacja osób homoseksualnych w naszym kraju jest ciężka. Patrząc na tą rzeczywistość wokół nas stwierdziłem, że trzeba coś zmienić. Sam jestem gejem i uważałem, że moja orientacja seksualna nie może determinować mojej przyszłości. Zmuszanie nas do ukrywania swojej orientacji seksualnej zmusza nas do przybierania masek, do prowadzenia podwójnego życia. Ja takiego życie nie chciałem prowadzić. RO: Czy uważasz, że udało ci się tą ciężką sytuację osób homoseksualnych w Polsce zmienić? RB: Moje zamierzenia były kiedyś na pewno bardzo ambitne i wydawało mi się, że jestem w stanie natychmiast coś zmienić i że dokonam wielkiej rewolucji. Okazało się jednak, że nie jest to takie łatwe. Z jednej strony jest kompletnie ignoranckie społeczeństwo, które jest niestety bardzo słabo wyedukowane a z drugiej srony jest środowisko gejowsko-lesbijskie, które jest bardzo zalęknione i zakompleksione. Zderzenie się tych dwóch rzeczywistości sprawia, że nagle spada się na ziemię i że ta rewolucja nie jest taka prosta. Okazuje się jednak, że powoli mentalność społeczeństwa i środowiska zaczyna się zmieniać. RO: A jeśli miałbyś się rozliczać sam ze sobą: czy poklepałbyś się po ramieniu czy byłbyś niezadowolny? RB: Oczywiście, że nie byłbym zadowolony! Zostało jeszcze wiele do roboty. Z drugiej strony patrząc na to, co się udało nam dokonać jestem oczywiście dumny z tego. KPH powstała w 2001 roku, kiedy na temat osób homoseksualnych publicznie wogóle się nie dyskutowało a w telewizji pokazywało się je z zasłoniętą twarzą. Od 2001 roku wiele się zmieniło. Mieliśmy...   ( Pozostało znaków: 7584 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186432   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady IS eXtra - Robert Biedroń Robert Biedroń
Prezes KPH, członek SLD
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku