logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
10

Wywiady IS eXtra - poseł Cezary Stryjak

Brakuje mi pogodnych, tęczowych flag

Dodano: 02.09.2005, Aktualizacja: 02.09.2005

Z zażenowaniem trzeba zauważyć, że wiedza posłów na temat homoseksualizmu była na początku naszego urzędowania mizerna. Dotyczyło to także lewicy(...) dobrze mieć paru swoich przedstawicieli w Sejmie(...) Prawo i Sprawiedliwość to partia tylko trochę mniej fundamentalistyczna niż LPR...

Rafał Marker: Cztery lata temu rozmawialiśmy na temat pańskiego poparcia dla mniejszości seksualnych, o pana zamierzeniach sejmowych i o sytuacji po wygranych wyborach przez Lewicę. Wyrażał pan nadzieję, że środowiska gejowskie, rozpoczną wreszcie bardziej otwarte działania na niwie politycznej. Jak pan obecnie ocenia atmosferę wokół problemów innych orientacji seksualnych? Cezary Stryjak: Nie jest najlepiej. Przez ostatnią kadencję parlamentu nie udało się przeprowadzić ustawy o związkach partnerskich. A nie udało się m.in. z powodu zbyt późnego zajęcia się tą sprawą przez SLD. Trzy lata zostały zmarnowane. Stało się tak mimo nacisków pochodzących ze środowisk gejowskich i grupki nas - posłów uważających, że należy wywiązać się ze zobowiązań głoszonych publicznie . Zobowiązań wynikających też z zapisu statutowego SLD. Faktem jest, że były przyjmowane w tym czasie inne superważne ustawy np. dostosowujące polskie prawo do unijnego, a także ustawy z cyklu "przedsiębiorczość,...   ( Pozostało znaków: 4215 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186426   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady IS eXtra - poseł Cezary Stryjak Poseł Cezary Stryjak
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku