logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0

Ralf König

Król gejowskiego komiksu

Dodano: 31.08.2005, Aktualizacja: 31.08.2005

Połowa lat siedemdziesiątych była dla komiksu fascynującym okresem. Europejskich artystów zmęczyło rysowanie głupawych historyjek dla dzieciaków - postrzegali komiks jako medium dla dorosłych. Dokładnie w tym czasie Ralf König przechodził fazę coming-outu. Interesował się komiksem na tyle poważnie, że w roku 1979 opublikował swoją pierwszą historyjkę w czasopiśmie ZOMIX. Rok późniejukazał się jego pierwszy zeszyt, "Schwulcomix" i... sprzedał się całkiem nieźle...

Połowa lat siedemdziesiątych była dla komiksu fascynującym okresem. Europejskich artystów zmęczyło rysowanie głupawych historyjek dla dzieciaków - postrzegali komiks jako medium dla dorosłych, w takim samym stopniu, jak kino czy literaturę. Wydawcy najczęściej nie podzielali ich poglądów, stąd wielu utalentowanych twórców odeszło z głównego nurtu i zaczęło publikować w wydawnictwach alternatywnych. Dokładnie w tym czasie Ralf König przechodził fazę coming-outu. Interesował się komiksem na tyle poważnie, że w roku 1979 opublikował swoją pierwszą historyjkę w czarno-białym, alternatywnym i niskonakładowym czasopiśmie ZOMIX. Rok później w ...   ( Pozostało znaków: 2756 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186425   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ralf König Ralf König
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku