logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
14

"Schizofrenia" Cimoszewicza

Jako prezydent podpiszę - jako marszałek odrzucam

Dodano: 04.08.2005, Aktualizacja: 04.08.2005

Marszałek Włodzimierz Cimoszewicz usunął ustawę o rejestrowanym partnerstwie jednopłciowym z obrad sejmu obecnej kadencji(...) Niektórzy uznają z respektem, że poczynania Cimoszewicza są rezultatem zimnego pragmatyzmu. Jakże ów "mąż stanu" osadzony w realiach! Inni zastanawiają się, czy to obłuda i zakłamanie, czy może schizofreniczne rozdwojenie jaźni?

Tygodnik "Fakty i Mity" opublikował dokument - legislacyjny wyrok śmierci, na mocy którego marszałek Włodzimierz Cimoszewicz usunął ustawę o rejestrowanym partnerstwie jednopłciowym z obrad sejmu obecnej kadencji (patrz obok). Wstęp do tej ustawy - przekształcony pod naciskiem konserwatystów, także spośród tych zwanych lewicowymi - zawierał sformułowania o zabarwieniu homofobicznym. Najpewniej jednak jej prawomocne istnienie przyczyniłoby się do zmniejszenia plagi homofobii, "oswojenia" polskiego społeczeństwa z partnerstwem homoseksualnym. Oczywiście, od razu w naszym kraju nie wprowadzi się pełnego równouprawnienia LGBT. Od czegoś trzeba zacząć! I była na to szansa w parlamencie obecnej kadencji... Ale Włodzimierz Cimoszewicz ją utrącił. Teraz deklaruje on, że jako prezydent, podpisałby ustawę o homoseksualnym partnerstwie. Nie będzie miał jednak czego podpisywać, kiedy większość ław parlamentarnych zajmie prawica klerykalna. Niektórzy uznają z respektem, że poczynania Cimoszewicza są rezultatem zimnego pragmatyzmu. Jakże ów "mąż stanu" osadzony w realiach! Inni zastanawiają się, czy to obłuda i zakłamanie, czy może schizofreniczne rozdwojenie jaźni? Z szacunku i troski o osoby wykazujące się odmienną konstrukcją psychiczną, a także o Państwo Polskie, można by zapytać - na prezydenta czy do psychiatry? Wielu twierdzi, że jeszcze nie nastał czas na wprowadzanie takich rozwiązań prawno-społecznych, jak "nasza" homo-ustawa. Często pada argument, że społeczeństwo do tego nie dojrzało. Przyjmując ów tok rozumowania, nigdy nic nie zmienimy. Jest on tym bardziej błędny, gdyż - jak donoszą najnowsz...   ( Pozostało znaków: 6830 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186416   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku