logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
36

Donald Tusk i jego drużyna

PO czyli symbol POlskiej POlityki

Dodano: 13.07.2005, Aktualizacja: 13.07.2005

Wielkimi krokami zbliżają się wybory, zarówno te parlamentarne, jak i prezydenckie, najwyższy więc czas zacząć przyglądać się kolejnym politykom(...) Szczytowym osiągnięciem PO na odcinku homofobia było stanięcie w 2004 r. w jednym szeregu z Młodzieżą Wszechpolską i chuliganami rzucającymi kamieniami w krakowski Marsz Tolerancji...

Wielkimi krokami zbliżają się wybory, zarówno te parlamentarne, jak i prezydenckie, najwyższy więc czas zacząć przyglądać się kolejnym politykom, którzy w najbliższym czasie coraz bardziej nerwowo będą zabiegać o poparcie, przedstawiając się jako gwarancja wszelkiej szczęśliwości. A zacząć chyba należy od partii, która prowadzi w sondażach i znacznym poparciem cieszy się także wśród gejów i lesbijek. Choć młodszym czytelnikom i czytelniczkom zapewne trudno będzie w to uwierzyć, Platforma Obywatelskia powstała jako nowoczesna, proeuropejska partia liberalna. Założyli ją prominentni politycy AWS-u i Unii Wolności: Donald Tusk i Maciej Płażyński do których dołączył opromieniony dobrym wynikiem w wyborach prezydenckich Andrzej Olechowski. Dziś nie sposób powiedzieć co zostało w PO z tamtego okresu, chyba tylko Tusk i złudzenie, że mamy do czynienia z nową jakością w polskiej polityce. W rzeczywistości Platforma jest głównie echem, które podobija albo odświeża pomysły innych. Tak było z teczkami, tak było ze słynnym hasłem Jana Rokity "Nicea albo śmierć", tak jest z koncepcjami w rodzaju zniesienia senatu. Ten dawny postulat SLD ma sprawiać wrażenie, że PO chce zmian zasadniczych, ale mało prawdopodobne by został wprowadzony w życie, podobnie jak jednomandatowa ordynacja wyborcza i podatek 3x15. Nie wiem skąd bierze się ciągle dość powszechne przekonanie, że Platforma jest tą siłą, która może wyprowadzić gospodarczo Polskę z kryzysu. Deklaracje liderów, że najważniejsza jest dla nich właśnie gospodarka kiepsko współbrzmią z rzeczywistymi działaniami partii, która od dłuższego czasu bawi się przede wszystkim w grę nazywaną teczkami. PO nigdy natomiast nie nauczyła się rozwiązywać problemów i przyjmować porażek. Wydaje się znamienne, że na oficjalnej stronie internetowej znaleźć można tylko triumfalne obwieszczenia, gorzej z informacjami o kłopotach z którymi borykała się formacja, takich jak odejście Zyty Gilowskiej czy spowodowanie wypadku przez prowadzącą pod wpływem alkoholu posłankę Iwonę Śledzińską-Katarasińską. Śledzińska-Katarasińska wydaje się zresztą dość dobrym przykładem typu osobowości dominującego w Platformie. Niegdyś związana z KPZR reżimowa dziennikarka, w okresie nagonki antyżydowskiej pisała antysemickie teksty, by potem wraz z 10 milionami społeczeństwa znaleźć się ...   ( Pozostało znaków: 9919 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186409   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku